خبرگزاری کار ایران

معاون درمان وزارت بهداشت خبر داد

سند حمایت از سالمندان تدوین و اجرایی می شود

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۱۰۹۱

معاون درمان وزارت بهداشت در دومین کنگره بین المللی سالمندی سالم در تبریز از تدوین و اجرای سند حمایت از سالمندان خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از وبدا، دکتر سعید کریمی گفت: سند حمایت از سالمندان به عنوان یکی از برنامه‌های اصلی وزارت بهداشت ابلاغ شده و ساز و کار اجرای آن تدوین و عملیاتی می‌شود.

وی افزود: با توجه به بین المللی بودن چنین کنگره هایی ضروری است در کنار مولفه‌های علمی به بحث فرهنگ اسلامی و ایرانی توجه ویژه صورت گرفته و از این فرصت برای معرفی فرهنگ دینی و ایرانی استفاده شود.

معاون درمان وزارت بهداشت اظهار کرد: سالمندان را به عنوان گروهی که باید گیرنده خدمت باشند نمی‌دانیم، بلکه گروه فعال می‌دانیم که برای ما مانند گنجینه‌ هستند چرا که فرهنگ ما با دیگر کشورها فرق دارد و در قرآن کریم سفارشات بسیاری در احترام به سالمندی و والدین داریم.

کریمی خاطر نشان کرد: پیش از روی کار آمدن دولت سیزدهم، ۸۵‌ تخت توانبخشی داشتیم، اما اکنون ۳۰۰ تخت نیز به چرخه خدمت اضافه شده و به طور مرتب تجهیزات را به دانشگاه‌های علوم پزشکی تحویل می‌دهیم تا بحث توانبخشی توسعه یابد.

وی با تاکید بر حمایت از سالمندان، گفت: با تدابیر صورت گرفته لایحه حمایت از سالمندان به مجلس می‌رود تا ابلاغ شود. گروه‌های مختلف جمعیتی در وزارت بهداشت مورد توجه قرار دارند و درمان سرپایی و بستری کودکان زیر هفت سال در مراکز خدماتی بهداشتی و دولتی و واکسیناسیون پنوموکوک و روتاویروس در هفت استان آغاز شده است.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان این که وزارت بهداشت سال گذشته رتبه اول را میان دستگاه‌‌های مختلف در جوانی جمعیت به خود اختصاص داد، یادآور شد: ایران کشور سالمندی نیست، کشور جوانی است و در پنجره جمعیتی قرار دارد و جوانان باید در سنین مناسب ازدواج کرده و فرزند آوری انجام شود و در عین حال سالمندان را هم تکریم کنیم.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز