خبرگزاری کار ایران

رئیس پلیس راهور فراجا خبر داد:

جان باختن ۸۱۳ نفر در تصادفات نوروزی

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۴۸۸۰

رئیس پلیس راهور فراجا از جان باختن ۸۱۳ نفر در تصادفات نوروزی امسال خبر داد و گفت: ۴۴ درصد تصادفات به دلیل عدم توجه به جلو رخ داده است.

به گزارش ایلنا، سردار سید تیمور حسینی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: از ۲۴ اسفندماه تا امروز، متأسفانه ۸۱۳ در تصادفات نفر جان خود را از دست داده‌اند که به صورت میانگین روزانه چهل و نیم نفر را از دست داده‌ایم. همچنین در این تصادفات، ۲۱ هزار و ۴۴۱ نفر زخمی شده‌اند؛ بنابراین به صورت میانگین روزانه یک هزار و ۱۱۵ نفر در تصادفات مجروح شده‌اند.

رئیس پلیس راهور فراجا با اشاره به علل تصادفات نوروزی گفت: تحلیل تصادفات امسال نشان می‌دهد که ۴۴ درصد تصادفات به خاطر عدم توجه به جلو رخ داده است که ناشی از خستگی و خواب آلودگی رانندگان بوده که ادامه دادن رانندگی با این شرایط منجر به وقوع تصادفات شده است.

وی افزود: ۲۰ درصد از تصادفات ناشی از عدم توانایی کنترل وسیله نقلیه است که این مساله نیز ناشی از سرعت غیرمجاز است؛ هشت درصد از تصادفات به علت سبقت غیرمجاز و انحراف و تجاوز به چپ در راه‌های دوطرفه است که باعث تصادفات بسیار شدید و پرتلفات شده که این تخلف نیز سومین علل تصادف‌های جاده‌ای را به خود اختصاص داده است.

حسینی با اعلام این خبر که از ۲۴ اسفند تا بامداد امروز، ۵۲۷ میلیون تردد بین شهری و استانی ثبت در محورهای محواصلاتی کشور شده است، گفت: ‌حدود یک هزار خودروی شهروندان تهرانی و البرزی هنوز به شهرهای خود بازنگشته‌اند و بیشترین انباشت مسافر در استان‌های مازندران، گیلان و خراسان رضوی است.

رئیس پلیس راهور فراجا در پایان به مسافران توصیه کرد بازگشت خود را به روزهای پنجشنبه و جمعه موکول نکنند و هم‌اکنون به فکر بازگشت به شهر خود باشند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز