خبرگزاری کار ایران

​معاونت بهداشت وزارت بهداشت:

بازرسی بیش از یک میلیون و ۱۱۸ هزار اماکن و مراکز خدماتی/ بیش از یک میلیون و ۴۹ هزار کیلو مواد غذایی فاسد در طرح سلامت نوروزی معدوم شدند

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۴۱۷۱

​معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با ارائه گزارشی درباره فعالیت‌های بهداشت محیط سلامت نوروزی و رمضان اعلام کرد: در این طرح یک میلیون و ۴۹ هزار و ۸۹۱ کیلوگرم مواد غذایی به علت فاسد بودن معدوم شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، معاونت بهداشت وزارت بهداشت با ارائه گزارشی اهم فعالیت‌های بهداشت محیط سلامت نوروزی و رمضان از ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۱ فرودین ۱۴۰۳ را اعلام کرد. براین اساس یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۶۶۴ اماکن و مراکز خدماتی و ۱۱۹ هزار و ۵۵ نمونه‌برداری از مواد غذایی در این مدت مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند. 

براساس اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت بازرسان ۸۱۸ هزار و ۷۱۳ مراکز تهیه و توزیع موادغذایی را بازرسی کرده‌اند. همچنین تیم‌های نظارتی وزارت بهداشت ۲۹۹ هزار و ۹۵۱ اماکن عمومی را مورد بازرسی قرار داده اند. 

در این مدت ۲۷ هزار و ۱۳۴ مراکز و اماکن بین‌راهی نیز مورد بازرسی قرار گرفته و ۱۸ هزار و ۴۵۳ مورد بازرسی از مراکز اقامتی طی این بازه زمانی انجام شده است. 

در این مدت نیز ۱۱۲ هزار و ۸۲۰ اخطار کتبی برای متخلفان صادر شده است و ۱۴ هزار و ۲ مورد به مراجع قضایی معرفی شدند و ۳ هزار و ۴۲۳ مورد به علت تخلف پلمب شده‌اند. 

معاونت بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه سنجش پرتابل محیط و موادغذایی ۱ میلیون و ۳۶ هزار و ۵۷۰ مورد بوده است اعلام کرد: در این بازه زمانی ۱۱ هزار و ۹۵۵ نمونه‌برداری از مواد غذایی انجام شده و ۵۷۰ هزار و ۴۲۹ منابع آبی را کلرسنجی شدند. همچنین در این مدت یک میلیون و ۴۹ هزار و ۸۹۱ کیلوگرم مواد غذایی به علت فاسد بودن معدوم شدند. 

.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز