خبرگزاری کار ایران

| 08:38   
کد خبر : ۱۳۹۸۷۸۹
با حضور معاون بهداشت وزارت بهداشت؛

اولین جلسه «کارگروه فرهنگ سلامت» در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد

اولین جلسه «کارگروه فرهنگ سلامت» با حضور معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نمایندگان سازمان ها و وزارتخانه های اعضای این کارگروه در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد.

اولین جلسه «کارگروه فرهنگ سلامت» در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد

به گزارش ایلنا به نقل از وبدا، امروز 28 شهریور، اولین جلسه کارگروه فرهنگ سلامت با حضور حسین فرشیدی، معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نمایندگان سازمان ها و وزارتخانه های اعضای این کارگروه در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد.

در این جلسه حسین فرشیدی، معاون بهداشت وزارت بهداشت و رئیس کارگروه فرهنگ سلامت در مورد «سند برنامه ارتقای فرهنگ سلامت» به ایراد سخنرانی پرداخت. همچنین دکتر فرشید رضایی، سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت و دبیر کارگروه فرهنگ سلامت نیز پیشنهاداتی را در مورد برنامه ارتقای فرهنگ سلامت ارائه داد.

بر اساس این گزارش، چشم انداز «سند برنامه ارتقای فرهنگ سلامت» دستیابی به جامعه ای برخوردار از سواد سلامت کافی و متعهد به فرهنگ سلامت و سبک زندگی اسلامی، ایرانی است که در آن مردم بتوانند با امید، آگاهی و مهارت کافی به صورت فردی و گروهی، نیاز های مربوط به سلامت خود، خانواده، هم سانان و جامعه را تعیین و اولویت بندی و برای رفع آن ها، برنامه ریزی و اقدام نمایند تا با خودمراقبتی، همیاری متقابل و مشارکت جمعی و ساختارمند؛ سطح سلامت ایمنی، آرامش، معنویت و نشاط مطلوب فرد و جامعه با مدیریتی کارآمد، به گونه ای عادلانه ارتقا یابد.

گفتنی است هدف از تشکیل این کارگروه، تامین، حفظ و ارتقای سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی جامعه و همچنین جلب حمایت همه جانبه در راستای ارتقای فرهنگ سلامت است. در این جلسه همچنین اعضای کارگروه که از سازمان ها و وزارتخانه های دیگر حضور داشتند نیز پیشنهادات و مطالب خود را ارائه دادند./

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز