خبرگزاری کار ایران

| 23:53   
کد خبر : ۱۳۹۸۵۷۲
نایب‌رئیس شورای شهر:

جلسات هم‌اندیشی برای احداث تراموا در تهران ادامه دارد

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: در جلسه هم‌اندیشی اعضای شورا با شهردار تهران، پیشینه حمل‌ونقلی و مطالعات احداث تراموا از دهه ۵۰ تا کنون مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد هم جلسات هم‌اندیشی ادامه پیدا کند و هم جلساتی با متخصصین این حوزه برگزار شود.

جلسات هم‌اندیشی برای احداث تراموا در تهران ادامه دارد

به گزارش خبرنگار ایلنا، پرویز سروری در حاشیه آغاز یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه دوره ششم شورای اسلامی شهر تهران در  جمع خبرنگاران درباره دستور جلسه امروز شورا توضیح داد: امروز گزارشی در مورد اقدامات شهرداری در اربعین توسط معاون فرهنگی و اجتماعی ارائه خواهد شد و همچنین املاک قابل واگذاری شهرداری تهران تعیین تکلیف می‌شود.

وی افزود: روز یکشنبه یک عیدی بزرگ به شهروندان داده شد و قرارداد خرید ۷۹۱ واگن خارجی منعقد شد. در کنار آن ۱۱۳ واگن ملی تولید می‌شود که یک انقلاب ریلی به شمار می‌رود. قرارداد خرید واگن‌ها از کشور چین عملا در حال اجراست و مردم تهران از ۱۲ ماه دیگر شاهد ورود واگن‌های متروی جدید به ناوگان خواهند بود.

نایب‌رئیس شورای شهر با اشاره به نشست هم‌اندیشی اعضای شورا با شهردار تهران درباره تصمیم‌گیری پیرامون احداث خط تراموا در پایتخت گفت: در جلسه هم‌اندیشی، پیشینه حمل‌ونقلی و مطالعات احداث تراموا از دهه ۵۰ تا کنون مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد هم جلسات هم‌اندیشی ادامه پیدا کند و هم جلساتی با متخصصین این حوزه برگزار شود؛ چراکه موضوع حساس و مهمی است و باید بررسی جدی در مورد آن صورت بگیرد‌.

وی در پایان گفت: تفاهم‌نامه احداث خط تراموا با وزارت دفاع منعقد شده است و ابعاد و جزئیات این موضوع حتما در شورا بررسی خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز