خبرگزاری کار ایران

| 04:45   
کد خبر : ۱۳۹۴۶۹۵

توصیه رئیس پلیس راهور به زائران برای بازگشت از مراسم اربعین

رئیس پلیس راهور فراجا گفت: زائران عزیز هنگام ورود به کشور ابتدا استراحت کافی را در شهرهای مرزی داشته باشند، سپس اقدام به رانندگی کنند.

توصیه رئیس پلیس راهور به زائران برای بازگشت از مراسم اربعین

به گزارش ایلنا، سردار سید کمال هادیان‌فر در خصوص آخرین وضعیت تردد در مرزهای اربعینی اظهار داشت: از شروع سفرهای اربعینی تا کنون روند ترددها به گونه‌ای بوده است که هیچ‌گونه مشکل ترافیکی به وجود نیامده و در واقع مدیریت زمان سفر از سوی زائران عزیز انجام شده است.

رئیس پلیس راهور فراجا با اشاره به استفاده اکثریت زائران از خودروهای شخصی گفت: بیش از ۸۰ درصد زائران اربعین حسینی (ع) با خودروهای شخصی به مرزها سفر کرده‌اند و در برگشت نیز طبیعتا از خودروهای شخصی استفاده خواهند کرد، اما ۲۰ درصدی که با خودروهای عمومی به مرزها آمده بودند، مشکلی برای برگشت به شهرهای خود نخواهند داشت؛ چراکه اتوبوس به تعداد کافی در مرز مهران و سایر مرزهای اربعینی وجود دارد.

وی در خصوص احتمال ترافیک مسیرهای اربعینی در روزهای آتی اظهار کرد: پیش‌بینی ترافیک جدی برای روزهای آتی وجود ندارد، چراکه روزهای بعد از اربعین تعطیلی آخر هفته است و زائران عزیز می‌توانند به‌راحتی به کشور بازگردند.

رئیس پلیس راهور فراجا با اشاره به علت اصلی تصادفات در سفرهای اربعینی سال گذشته گفت: سال گذشته ۳۵ درصد از تصادفات، ناشی از واژگونی وسیله نقلیه بود که آن هم مربوط به زائرانی بود که در حال برگشت به موطن اصلی بودند که عمدتا با خستگی و خواب‌آلودگی در حال رانندگی بوده‌اند.

براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، هادیان‌فر در پایان توصیه کرد: توصیه ما این است که زائران عزیز هنگام ورود به کشور ابتدا استراحت کافی را در شهرهای مرزی داشته باشند، سپس اقدام به رانندگی کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز