خبرگزاری کار ایران

| 02:03   
کد خبر : ۱۳۹۳۹۳۲
سردار رادان:

رکورد کاهش تصادفات در سفر اربعین شکست/ افزایش ۱۱ درصدی حضور زائران

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: با وجود این که امسال شاهد افزایش ۱۱ درصدی حضور زائران بودیم، اما با اقدامات مطلوب، امروز رکورد کاهش تصادفات در سفر اربعین شکسته شد.

رکورد کاهش تصادفات در سفر اربعین شکست/ افزایش ۱۱ درصدی حضور زائران

به گزارش ایلنا، امروز قرارگاه اربعین فراجا ضمن برقراری ارتباط ویدئوکنفرانسی با مرزهای شش‌گانه با حضور عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سردار احمدرضا رادان، فرمانده کل انتظامی کشور، سردار احمد دولتخواه، معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات فراجا و جمعی از مسئولان مربوطه برگزار شد و در خصوص سطح آمادگی فراجا برای ارائه خدمات‌رسانی به زائران، اقدامات انتظامی کشور با به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌ها به‌منظور تسهیل و تسریع در ترددها در مرز، میزان صدور گذرنامه‌های زیارتی و ورود و خروج زائران تا کنون و .... بحث و گفت‌وگو به عمل آمد. 

سردار احمدرضا رادان در این جلسه با بیان این که در ماموریت اربعین تاکیدات مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای عزیز (مدظله‌العالی) در اولویت قرار دارد، گفت: طی این مدت تلاش همکاران مجموعه انتظامی، فراهم کردن تمامی زیرساخت‌ها در راستای سفری ایمن و ارزان برای زائران عزیز است.

وی ادامه داد: به‌حمدالله با خدمت‌رسانی شبانه‌روزی همکاران، تردد زائران در امنیت و آرامش کامل و به صورت روان در حال انجام است؛ خوشبختانه با مدیریت سفر که توسط تمامی همکاران انجام شده است، ورود و خروج زائران به نحو مطلوب صورت گرفته و جا دارد از تمامی همکاران تشکر و قدردانی کنم.

فرمانده کل انتظامی کشور همچنین ادامه داد: تا ساعت ۷ صبح امروز، یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از زائران به کشور بازگشته‌اند، تقریبا عدد بازگشت‌ها نسبت به عدد خروج طی این چند روز رو به افزایش است، امیدواریم همچنان بتوانیم خادمان خوبی برای مردم عزیز و سفر اربعین آنها باشیم.

این مقام ارشد انتظامی به کاهش تصادفات در سفر اربعین اشاره کرد و گفت: زمانی که مدیریت سفر صورت می‌گیرد و خدمات‌رسانی به گونه‌ای می شود که دغدغه مردم نیز کاهش می‌یابد، در نتیجه سفر نیز از نظر روانی راحت‌تر انجام می‌شود؛ به نحوی که خوشبختانه با وجود افزایش ۱۱ درصدی حضور زائران، رکورد کاهش تصادفات در سفر اربعین امسال شکسته شد.

رادان به زائران اربعین حسینی (ع) توصیه کرد: به هشدار و توصیه‌های پلیس توجه کنند و حین بازگشت از سفر اربعین بدون خستگی و با حوصله رانندگی کنند.

وی به همکاری‌های دولت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز اشاره و خاطرنشان کرد: انصافا دولت انقلابی در سفر اربعین امسال اقداماتی در راستای فراهم شدن زیرساخت‌ها انجام داد که شاید در دو دهه گذشته این اقدامات انجام نشده بود، به‌حمدالله تمامی زیرساخت‌ها فراهم شد، به گونه‌ای که برای اولین بار بود که هیچ گره ترافیکی در مهران نداشتیم.

فرمانده فراجا ادامه داد: با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه است که در سفر اربعین امسال شاهد اتفاقات خوب بودیم. در واقع اگر همه سازمان‌های مربوطه با یکدیگر همکاری کنند، اقدامات مطلوبی نیز برای خدمت‌رسانی انجام می‌شود.

براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، رادان در پایان گفت: پیش‌بینی، تامین و ایجاد زیرساخت‌های فنی در مرز یکی از عوامل اصلی تسهیل در تردد سریع و آسان زوار بود که این زیرساخت‌ها علاوه بر طرف ایرانی، در پایانه‌های مرزی طرف عراقی نیز با همکاری و هماهنگی مناسب آنها ایجاد و راه‌اندازی شد که این اقدام منجر به عبور، ورود و خروج زوار در کمترین زمان ممکن (در کمتر از ۴ ثانیه) شد. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز