خبرگزاری کار ایران

| 02:50   
کد خبر : ۱۳۹۲۷۱۷

نشست مشترک معاونت پرورشی و ستاد همکاری‌های حوزه علمیه برگزار شد

نشست مشترک معاون پرورشی و دبیر ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش به همراه مدیران و معاونین هر دو مجموعه در دفتر ستاد همکاریها، مستقر در ساختمان شهید رجایی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

نشست مشترک معاونت پرورشی و ستاد همکاری‌های حوزه علمیه برگزار شد

به گزارش ایلنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش، دراین نشست حجت الاسلام «حمید نیکزاد»، ضمن خیر مقدم به معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش و مدیران و معاونان وی، از حسن همکاری این معاونت در تحقق اهداف و برنامه‌های ستاد همکاری‌ها تقدیر نمود. 

وی در ادامه تشکیل ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش را یکی از اقدامات تحولی هر دونهاد با تصمیم و تدبیر مسئولان عالی دانست و گفت؛ گرچه همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش حتی قبل از انقلاب نیز وجود داشته و شخصیت‌هایی چون شهیدان بهشتی باهنر و… همواره برای کمک به تعلیم و تربیت بر مبنای آموزه‌های دینی تلاش نموده‌اند، اما انسجام این همکاری‌ها در دودهه اخیر به صورت هدفمند و بر اساس برنامه و تفاهم فی مابین برکات فراوانی در برداشته است. 

مشاور وزیرآموزش و پرورش، حوزه علمیه و ظرفیت‌های آن برای تحقق سندتحول بنیادین را یک فرصت دانست و گفت؛ همه نهادهای مرتبط با حوزه تعلیم و تربیت باید برای اجرای این سند راهبردی اهتمام داشته باشند و حقا حوزه علمیه در این خصوص از دیگر نهادها پیشرو بوده است. 

وی برنامه‌های معاونت پرورشی در دولت سیزدهم را راهبردی و نتیجه بخش دانست و گفت؛ در برنامه فراگیر این معاونت که درسال تحصیلی جاری اجرا خواهد شد و بهره گیری از آن را در کف مدارس شاهد خواهیم بود، حوزه علمیه و روحانیون جوان بازوان توانمندی در غنا بخشی به برنامه فراگیر خواهند بود. 

در ادامه این نشست دکتر باقرزاده معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، با تقدیر از میزبانی ستاد همکاریها، آمادگی معاونت متبوع خود در صف و ستاد را برای همکاری با حوزه علمیه اعلام نمود و خواستار همراهی ستاد همکاری‌ها در این خصوص شد. 

وی با اشاره به چالش‌های اصلی فرهنگی و پرورش در مدارس، حجم بالای دستور العمل‌ها و بخش نامه‌های مناسبتی، فعالیتی و دریافتی از معاونت‌های ستادی، استانی، و منطقه‌ای و مجموعه‌های بیرونیرا از چالشهای مدارس دانست و گفت برای حل این مساله، برنامه فراگیر پرورشی و فرهنگی درسال تحصیلی طرحی نموده‌ایم که قطعا در اجرای آن نیازمند کمک حوزه علمیه و نیروی انسانی توانمند در سراسر کشور هستیم. 

دکتر باقر زاده با اشاره به برنامه‌های طرح فراگیرپرورشی و فرهنگی درپنج محور «خرد ورزی و خود مراقبتی در قالب گفت و گو و پرسش و پاسخ» ایمان؛ در قالب اقامه نماز جماعت اول وقت « » امید؛ در قالب سفرهای تربیتی « » هویت؛ در قالب هردانش آموز عضو یک تشکل «و» نشاط؛ در قالب هر دانش اموز یک مسابقه… "و بیان داشت در همه این محورها زمینه همکاری حوزه علمیه با آموزش و پرورش برای هرچه بهتر برگزار شدن این برنامه‌ها وجود دارد و در ابلاغیه به مدارس سراسر کشور به این مساله اهتمام خواهیم داشت. 

وی با طرح برخی از جزئیات طرح فراگیر خاطر نشان ساخت در صورت احصاء روحانیون شاغل در آموزش و پرورش و نیز روحانیون طرح امین، مدیر هر مدرسه نزدیک‌ترین روحانی هر منطقه در بحث مورد نظر خود را به مدرسه دعوت خواهد نمود. 

در ادامه این نشست مدیران و معاونان هر دو مجموعه دیدگاه‌های خود را در خصوص تعامل بهتر برای تحقق اهداف از پیش تعیین بیان کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز