خبرگزاری کار ایران

| 11:12   
کد خبر : ۱۳۹۰۴۲۸

پردیس علم و فناوری خلیج فارس ایجاد می‌شود

رئیس دانشگاه خلیج فارس گفت: معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ایجاد پردیس فناوری خلیج فارس با همکاری پارک علم و فناوری و دانشگاه خلیج فارس موافقت کرد.

پردیس علم و فناوری خلیج فارس ایجاد می‌شود

به گزارش ایلنا از روابط عمومی وزارت علوم، «محمد مدرسی» رئیس دانشگاه خلیج فارس گفت: پردیس علم و فناوری خلیج فارس با همکاری دانشگاه و پارک علم و فناوری خلیج فارس و در پردیس ۲ این دانشگاه ایجاد می‌شود. 

رئیس دانشگاه خلیج فارس اظهار کرد: هدف از تاسیس این پردیس تحقق اولویت‌ها اجرای راهبردهایی چون توسعه، تکمیل و تقویت زیست بوم فناوری و نوآوری، آموزش، ترویج کارآفرینی و فرهنگ دانش بنیانی، بومی سازی، تجاری‌سازی فناوری و اشتغال آفرینی دانش بنیان، ماموریت گرایی و هدایت ظرفیت‌های فناورانه در حوزه‌های مزیتی استان در جهت رفع نیازها و حل مسائل کلان استان بوشهر و کشور است.

مدرسی گفت: کمک به توسعه اکوسیستم نوآوری استان و ایجاد مراکز کارآفرینی و نوآوری و مراکز رشد و پردیس‌های فناوری را از راهکارهای توسعه و تقویت زیست بوم فناوری و نوآوری استان دانست. 

شایان ذکر است؛ دانشگاه خلیج فارس دارای یک مرکز رشد، ساختمانی به ابعاد ۳ هزار و ۳۰۰ متر مربع دارد که محلی برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان است و ۴۰ شرکت دانش‌بنیان در آن مستقر هستند و ۱۰ مرکز نوآوری، خانه خلاق و مرکز کارآفرینی نیز در این دانشگاه وجود دارد.

آزمایشگاه‌های دانشگاه خلیج فارس به عضویت شبکه ملی آزمایشگاه‌های علمی ایران در آمده و ۴۸ هسته و گروه علمی و پژوهشی نیز در این دانشگاه فعالیت می‌کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز