خبرگزاری کار ایران

| 07:35   
کد خبر : ۱۳۸۹۹۲۹

تامین تجهیزات ۲۷۰ موکب مردمی از سوی هلال‌احمر

یکصدوپنجاه و ششمین جلسه شورای عالی جمعیت هلال‌احمر با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس جمعیت هلال‌احمر و سایر اعضای این شورا با محوریت تشریح تمهیدات اربعینی هلال‌احمر، برگزار شد.

تامین تجهیزات ۲۷۰ موکب مردمی از سوی هلال‌احمر

به گزارش ایلنا از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه شورای عالی جمعیت هلال‌احمر که شامگاه دوشنبه ۳۰ مردادماه برگزار شد، با اشاره به اهمیت حضور هلال‌احمر کشورمان در ایام اربعین حسینی در کشور عراق گفت: نیروهای وزارت بهداشت در این ایام در اختیار جمعیت هلال‌احمرند و در صورت نیاز به هر کمکی، برای ارائه خدمات درمانی بهتر به زائران، همراه هلال‌احمر هستند. 

تامین تجهیزات درمانی مورد نیاز ۲۷۰ موکب مردمی

«پیرحسین کولیوند»، رئیس جمعیت هلال‌احمر نیز در ابتدای این جلسه به تشریح اقدامات جمعیت در مراسم اربعین حسینی امسال پرداخت و گفت: برگزاری کنگره بین‌المللی سلامت در مردادماه جاری با حضور ۴ وزیر و برخی مسئولان کشور از اقدامات مشترک هلال‌احمر و دانشگاه علوم پزشکی ایران پیش از آغاز ایام اربعین بود. 

وی بر اهمیت ارائه خدمات امدادی و درمانی به زائران حسینی در پیاده‌روی اربعین تاکید کرد و گفت: امسال تجهیزات درمانی ۲۷۰ موکب مردمی‌که کادر درمانی پزشک و پرستار در اختیار دارند، توسط جمعیت هلال‌احمر تامین شده، همچنین برای ۶۰۰ موکب مردمی نیز داروی مورد نیاز در نظر گرفته شده است. 

رئیس جمعیت هلال‎احمر ادامه داد: در پیاده‌روی اربعین امسال برخلاف سال گذشته، تنها موکب‌هایی اجازه ارائه خدمات درمانی به زائران را دارند که تخصص پزشکان و پرستاران آن‌ها مورد تایید هلال‌احمر باشد. 

کولیوند ادامه داد: اربعین امسال ۸۰ آمبولانس و ۸ دستگاه اتوبوس آمبولانس، با حضور تکنسین درمانی طرف عراقی، برای خدمت به زائران در عراق حضور دارند. 

وی گفت: با توجه به شرایط و استقبال زائران از مراسم بزرگ پیاده‌روی اربعین، امسال در هر ۱۰۰ کیلومتر در کشور عراق یک پایگاه امدادی و در مجموع ۲۷ پایگاه امدادی ایجاد شده در حالی که در سال گذشته تنها ۱۴ پایگاه امدادی در کشور عراق داشتیم. همچنین ۸۱ پایگاه درمانی هلال‌احمر هم در شهرهای نجف، کربلا، کاظمین، سامرا، امامزاده سیدمحمد و طریق‌الحسین (ع) در خدمت زائران حسینی هستند. 

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به حضور و همکاری هلال‌احمر در بیمارستان‌های کربلا، نجف و بین راه نجف تا کربلا برای ارائه خدمات درمانی به زائران، افزود: انجام عمل جراحی کادر درمان ایرانی در بیمارستان‌های عراق، از دیگر دستاوردهای امسال جمعیت هلال‌احمر ایران برای خدمت به زائران اربعینی بوده است. 

گفتنی است در ادامه نشست مردادماه شورای عالی جمعیت هلال‌احمر به ۵ دستور کار مربوط به املاک جمعیت هلال‌احمر در کاشمر، تربت حیدریه، نیشابور، بندر انزلی و کازرون رسیدگی شد. 

برای مشاهده آلبوم تصاویر این جلسه، به اینجا مراجعه کنید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز