خبرگزاری کار ایران

| 06:26   
کد خبر : ۱۳۸۹۶۱۰

خدمت شبانه‌روزی پلیس به زائران اربعین حسینی

رئیس قرارگاه اربعین فراجا با تاکید بر سازماندهی نیروها بر اساس یک طرح جامع، گفت: پلیس از 27 مرداد به صورت شبانه روزی وارد فاز عملیاتی خدمت به زائران اربعین شده ‌است.

خدمت شبانه‌روزی پلیس به زائران اربعین حسینی

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سردار "محمد شرفی" با حضور در اداره مهاجرت و گذرنامه و تشکیل جلسه ای با موضوع فرآیند صدور گذرنامه، نحوه خدمت رسانی به زائران را از نزدیک بررسی کرد.

رئیس قرارگاه اربعین فراجا درخصوص ارائه خدمات به زائران گفت: در روزهای گذشته تصمیمات خوبی در راستای خدمت به زائران صورت گرفته که به نحو مطلوب اجرا شد و قسمت های مختلف فراجا هر کدام در این ماموریت عظیم نقشی بر عهده گرفته اند و آن را به خوبی اجرا می کنند.

وی افزود: نتایج اقدامات روزهای گذشته همکاران ما در پلیس گذرنامه نشان می دهد ما در حوزه پست و ارسال گذرنامه و حوزه ورود اطلاعات تقریبا به روز شدیم اما در رابطه با چاپ گذرنامه مشکلاتی داریم که با اضافه کردن دستگاه‌های چاپ این مشکل نیز برطرف خواهد شد.

جانشین معاون هماهنگ کننده فراجا با اشاره به استفاده از اطلاعات موجود در سامانه سماح، عنوان کرد: با بررسی های صورت گرفته  متوجه شدیم کسانی که در این سامانه ثبت نام کرده اند چه تعداد گذرنامه دارند و چه تعداد هنوز گذرنامه نگرفته‌اند و چه تعداد گذرنامه آنان قابل تمدید هست تا از این طریق اقدامات و اطلاع رسانی لازم برای اخذ گذرنامه در این راستا صورت گیرد.  

سردار شرفی تصریح کرد: پشتیبانی و حمایت‌های لازم در این زمینه انجام شده و پلیس گذرنامه و سازمان اطلاعات فراجا با تمام توان پای کار هستند و در حوزه اطلاع رسانی هم معاونت فرهنگی اجتماعی بهتر از گذشته ظاهر شده و اقدامات خوب و موثری انجام داده است.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه گفت: مقرر شد ما برای سهولت ارتباط و مدیریت صحیح، همه گروه‌های هماهنگ کننده و فرماندهان استانی و شهرستان در یک بستر مناسب تبادل اطلاعات داشته باشند و معاونت فرهنگی اجتماعی نیز از عملکرد بخش‌های مختلف کمیته های ذیل قرارگاه اربعین انتظامی مستند سازی کند.

رئیس قرارگاه اربعین فراجا تصریح کرد: اگر بخواهیم مأموریت خودمان را در دو سطح بیان کنیم، یک سطح آن سطح سیاست گذاری، برنامه ریزی، برآوردها و طرح ریزی ها بود که این بخش را به پایان رساندیم و نیروهای فراجا بر اساس طرح جامع تدوین و ابلاغ شده، نیروها را سازماندهی و از تاریخ 27 مرداد ماه به صورت شبانه روزی وارد فاز عملیاتی خدمت به زائران اربعین حسینی شده ‌اند.

جانشین معاون هماهنگ کننده فراجا عنوان کرد: در این مرحله که یکی از ماموریت های ما صدور گذر نامه است، تدبیر بر این بود که گذرنامه ملی توسط یکی از شرکت های پشتیبانی کننده خدمات رسانی به اربعین و موسسه ناجی پژوهش انجام گیرد که این ماموریت در حال انجام است و یک بخش هم صدور گذر نامه زیارتی است که اکنون در مرحله ثبت نام، چاپ و ارسال آن هستیم.

سردار شرفی با اشاره به آماده نمودن زیرساخت‌های لازم در پایانه های مرزی گفت: حوزه‌های پشتیبانی و مهندسی زیرساخت‌های مربوطه را آماده کرده اند، همچنین فاوا نیز زیر ساخت های ارتباطی و تصویری را در پایانه های مرزی راه اندازی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در 6 پایانه مرزی، فرماندهی انتظامی استان و مرزبانی ها بر اساس ماموریت های تعریف شده انجام وظیفه می کنند و هیئت های بازرسی ما نیز در آنجا حضور دارند و از نزدیک اقدامات را رصد می‌کنند که بر اساس طرح ریزی های اولیه هرقسمتی در جایگاه خود اقدامات لازم و شایسته را انجام دهند.

وی با اشاره به تمهیدات لازم برای سهولت تردد زائران در پایانه‌های مرزی اذعان داشت: با سایر دستگاه‌ها مانند شهرداری‌ها، هماهنگی لازم صورت گرفته و آنها هم خدمت رسانی به مردم را شروع کرده اند و زائران را از شهرستان های مرزی تا پایانه های مرزی جابجا می‌کنند.

رئیس قرارگاه اربعین فراجا در پایان افزود: طبق اخباری که از مرزها در اختیار بنده قرار گرفته است روز به روز جمعیت خروجی از مرزهای ششگانه در حال افزایش تدریجی است و تعداد زائران امروز به 14 هزار نفر رسیده است و این آمار در حال افزایش است و تا امروز هم مشکل خاصی در مبادی خروجی کشور نداشته ایم، فقط در برخی پایانه‌ها قطعی برق داریم و ان شاء الله در روزهای آتی پیگیری می‌کنیم که پایداری لازم در حوزه های برق و آب و سوخت حاصل شود تا به مشکل بر نخوریم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز