خبرگزاری کار ایران

| 01:59   
کد خبر : ۱۳۸۸۰۲۰
رئیس شورای شهر تهران مطرح کرد:

وعده شرکت آبفا برای آبیاری درختان بوستان چیتگر

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در رابطه با قطع آب در بوستان چیتگر گفت: شرکت آب و فاضلاب (آبفا) استان تهران به ما وعده داد که آب درختان بوستان چیتگر را تأمین می‌کند.

وعده شرکت آبفا برای آبیاری درختان بوستان چیتگر

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری شهر، مهدی چمران با اشاره به قطع آب برای آبیاری درختان در منطقه قلهک، اظهار کرد: پس از تذکراتی که در این خصوص دادیم، مشکل حل و آبرسانی به درختان انجام شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین تصریح کرد: می‌گویند آب کم داریم و حق هم دارند؛ حرف ما این است که آبرسانی به نسبت کاهش پیدا کند، اما قطع نشود.

وی با بیان این که آبفا تقاضاهایی با محوریت آبیاری درختان دارد، یادآور شد: این درخواست مطرح شده است که در بوستان‌ها چاه حفر شود، اما بنا به گفته مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران، اگر چاه حفر شود، منابع آب زیرزمینی مناطق از بین می‌رود.

چمران در رابطه با قطع آب در بوستان چیتگر نیز خاطرنشان کرد: به ما وعده دادند که آب درختان بوستان چیتگر را تأمین می‌کنیم، اما در مجموع برای آبیاری درختان در بوستان‌ها قرار شد در جلساتی موضوع را مورد بحث قرار دهیم.

گفتنی است، پیش از این مهدی چمران در جلسات شورای اسلامی شهر تهران از قطع آب برای آبیاری درختان در بوستان‌ها انتقاد و در جلسه یکصد و شصت و دوم شورا اعلام کرده بود که آب را در زرگنده به جوی فاضلاب می‌ریزند، اما به فضای سبز نمی‌دهند و درختان خشک می‌شوند.

همچنین مهدی پیرهادی، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا در یکصد و شصت و هفتمین جلسه شورا ضمن انتقاد از قطع آب در برخی بوستان‌های پایتخت با اعلام این که آب بوستان چیتگر مجددا قطع شده است، گفته بود: برخی علاقمند به خشک شدن درختان هستند؛ اگر رئیس قوه قضاییه در این زمینه دغدغه دارد، دستور پیگیری این موضوع را صادر کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز