خبرگزاری کار ایران

| 13:33   
کد خبر : ۱۳۸۷۶۳۲
تشکری هاشمی:

علت عمده حادثه خلازیر نقصان در ساخت و ساز است و به شهرداری ارتباطی ندارد

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با پرداختن انجام جلسات تخصصی با حضور نمایندگانی از سازمان نظام مهندسی کشور و تهران، مرکز مطالعات و پژوهش‌های شهرداری تهران و واحدهای مرتبط درباره حادثه خلازیر گفت: بسیاری از ایرادات به شهرداری ارتباطی ندارد و به دلیل نقصان در ساخت و ساز و دیگر موارد است.

علت عمده حادثه خلازیر نقصان در ساخت و ساز است و به شهرداری ارتباطی ندارد

به گزارش ایلنا به نقل از سایت شهر، جعفر تشکری هاشمی در یکصد و هفتادمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه با توجه به حادثه خلازیر کارگروه شکل گرفت، اظهار کرد: نمایندگانی از سازمان نظام مهندسی کشور و تهران، مرکز مطالعات و پژوهش های شهرداری تهران و واحدهای مرتبط به جلسه دعوت شدند و بازدید میدانی نیز از محل حادثه صورت گرفت و بهره برداری های لازم انجام شد.

وی افزود: دو جلسه تشکیل شد و نمایندگان حضور یافته سه ساعت جزئیات را مورد بررسی قرار دادند و مکاتبات و دستورالعمل ها و بخشنامه ها را بررسی کردند تا بدانیم پیش، حین و پس از حادثه چه کاری باید در ساخت و ساز و تخریب انجام دهیم.

تشکری هاشمی با بیان اینکه در مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان توضیحاتی ارائه شده اما مصوبه جداگانه ای نداشته است، خاطرنشان کرد: در جلسه تخصصی موضوعات به دلیل تنوع زیاد پس از دو ساعت به این نتیجه رسید که ادامه داشته باشد و گزارشی از ایرادات ارائه شود که بسیاری از آنها به شهرداری ارتباطی ندارد و به دلیل نقصان در ساخت و ساز و دیگر موارد است.

رییس شورای شهر هم تاکید کرد: روز گذشته بررسی هایی در کمیسیون عمران شورا برای حادثه خلازیر انجام شد و نتیجه بحث این بود که ساختمان ها ناپایدار است و ۹ طبقه بدون فونداسیون می سازند که خطرساز است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز