خبرگزاری کار ایران

| 22:35   
کد خبر : ۱۳۸۶۸۵۷
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی خبر داد:

۷۶ پایگاه به زائرین اربعین خدمات دارویی ارائه می‌کنند

علیرضا عسکری با اشاره به این که تمهیدات لازم برای جلوگیری از کمبود دارو در داخل کشور اندیشیده شده است، اظهار کرد: ۷۶ پایگاه به زائرین اربعین در مراسم پیاده روی خدمات دارویی ارائه می‌کنند.

۷۶ پایگاه به زائرین اربعین خدمات دارویی ارائه می‌کنند

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، علیرضا عسکری، مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر در رابطه با طرح مرهم زائر، گفت: در این طرح داروهای قابل استفاده و مازاد بر مصرف مردم جمع آوری و به پایگاه‌های جمعیت هلال احمر اهدا خواهد شد تا بر اساس پروتکل‌های وزارت بهداشت از آن‌ها به صورت بهینه بهره برداری شود.

وی افزود: بخش عمده داروهای مورد نیاز توسط جمعیت هلال احمر تامین می‌شود اما تصمیم گرفتیم تا در قالب طرح مرهم زائر کمک‌های مردمی را هم جذب کنیم.

عسکری در ادامه توضیح داد: تأکیدات ما بر حوزه پیشگیری و بهداشت به ویژه بهداشت تغذیه است. امسال بحث گرمای شدید و گرمازدگی نیز مطرح است و تلاش ما این است متکی به دارودرمانی نباشیم بلکه با طرح‌های پیشگیری مانند حرکت زائران در شب و با رعایت پروتکل ها، از بیماری‌ها و به ویژه گرمازدگی جلوگیری کنیم تا نیاز کمتری به دارو داشته باشیم.

هرچند در بحث تأمین دارو نیز آمادگی داریم و ۷۶ پایگاه برای خدمت‌رسانی به زائرین اربعین آماده هستند.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه نمی‌گذاریم زائران با کمبود دارو مواجه شوند، اظهار کرد: تمام داروهایی که احتمال داشته باشد در کشور با کمبود آن‌ها مواجه شویم، تأمین شده و از سوی دیگر نیز داروی مورد نیاز زائرین نیز به صورت مجزا به کشور عراق ارسال می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز