خبرگزاری کار ایران

| 07:45   
کد خبر : ۱۳۸۶۶۱۳
یک عضو شورای شهر تهران:

نباید سمن‌ها را با برچسب‌های سیاسی، حزبی و جناحی محدود کرد

رئیس ستاد توان‌افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران تاکید کرد که نباید فعالیت‌ سمن‌هایی که می‌خواهند باری از دوش مردم بردارند را با برچسب سیاسی، حزبی و جناحی محدود شود.

نباید سمن‌ها را با برچسب‌های سیاسی، حزبی و جناحی محدود کرد

به گزارش ایلنا، احمد علوی با حضور در جمع خبرنگاران در مورد روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی، گفت:  ۲۲ مردادماه روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی است و ما امسال بر آن شدیم که به مدت یک هفته از ۱۹ تا ۲۶ مردادماه این روز را گرامی بداریم تا از این مناسبت استفاده کرده و تشکل‌های فعال در حوزه مشارکت‌های اجتماعی دور هم جمع شوند تا بار دیگر بر مساله حضور تشکل‌ها بر حل مشکلات و موضوعات تاکید شود.

وی با بیان این‌که کار داوطلبانه و مردمی باید به مسئولین، مدیران و سیاست‌گذاران شناسانده شود، اظهارکرد: معتقدیم فاصله زیادی بین تصمیم‌گیران و بودجه نویسان با تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد وجود دارد و باید قوانین را به نحوی تدوین کنند که از ظرفیت این مجموعه‌ها به درستی استفاده شود.

رئیس ستاد سمن‌های شهر تهران با بیان این‌که مناسبت‌ها و رویدادها فرصتی هستند تا از آنها برای شناساندن ظرفیت‌ها استفاده شود، تصریح کرد: ۳۵۴ سمن در تهران شناسایی شدند تا در سطح محلات فعال شوند چرا که معتقدیم چتر ستاد سمن‌ها باید در همه محلات گسترانده شود و از سویی دیگر براساس قانون یکی از اعضای هیات امنای محلات باید از سمن‌های فعال در سطح محله باشند که بخش عمده‌ای از این سمن‌های فعال در سطح محلات شناسایی شده است. در برخی محلات سمن‌های فعال چند مورد بودند که باید از بین آنها یکی را برای عضویت در هیات امنای محلات انتخاب کنیم.

علوی با بیان این‌که زمانی که وارد ستاد سمن‌ها شدیم بناشد تا وضعیت سمن‌ها بررسی شود اظهار کرد: معتقدیم که ستاد سمن‌های شهر تهران باید نقش تسهیل‌گر داشته باشد و می‌توانیم از ظرفیت این سمن‌ها برای حل مشکلات شهر و کشور استفاده کنیم.

رئیس ستاد سمن‌های شهر تهران با تاکید بر این‌که ظرفیت سمن‌ها ظرفیتی است که می‌توانیم از آن برای حل مشکلات گوناگون استفاده کنیم ادامه داد: این یک ظرفیت موجود و مردمی است که نباید با دسته‌بندی‌های سیاسی، جناحی و حزبی آن را محدود کنیم چرا که محدود کردن آنها ظلم به خودمان است چرا که سمن‌ها می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌هایشان در اجرای مسئولیت‌ها کمک کنند.

وی با بیان این‌که ما نگاه حزبی و سیاسی به سمن‌ها نداریم و در این دوره در کنار سمن‌هایی هستیم که می‌خواهند باری از دوش مردم بردارند، تصریح کرد: نباید سمن‌ها را با برچسب‌های سیاسی، حزبی و جناحی محدود کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز