خبرگزاری کار ایران

| 11:16   
کد خبر : ۱۳۸۶۳۵۱

عملیاتی کردن تفاهم‌نامه‌های همکاری دانشگاه تبریز و الفرات الاوسط عراق

رئیس دانشگاه الفرات الاوسط کشور عراق طی بازدیدی از دانشگاه تبریز با رئیس و مسئولان این دانشگاه، در رابطه با تفاهم‌نامه‌های همکاری مشترک دیدار و گفت و گو کرد.

عملیاتی کردن تفاهم‌نامه‌های همکاری دانشگاه تبریز و الفرات الاوسط عراق

به گزارش ایلنا از روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این دیدار نصراله‌زاده، رئیس این دانشگاه، با ابراز خرسندی از حضور مظفر، رئیس دانشگاه الفرات الاوسط کشور عراق در دانشگاه تبریز با تاکید بر لزوم تعقیب تفاهمات قبلی اظهار داشت: با توجه به پرواز مستقیم تبریز نجف و سهل الوصول بودن تردد بین این دوشهر مهم دو کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران و عراق، برنامه‌ریزی مدون برای ایجاد همکاری‌های موثر علمی ضروری است. 

وی همچنین توسعه همکاری‌های علمی با دانشگاه‌های دیگر کشورها به ویژه کشورهای همسایه را از برنامه‌های راهبردی دانشگاه تبریز عنوان کرد. 

مظفر، رئیس دانشگاه الفرات الاوسط نیز در این دیدار با قدردانی از نصراله‌زاده، از حضور دوباره خود در دانشگاه تبریز طی شش ماه گذشته ابراز خرسندی کرد و یادآور شد که این دیدارها منجر به همکاری‌های بیشتر خواهند شد. 

مظفر با اشاره به جایگاه ممتاز دانشگاه تبریز بین دانشگاه‌های جمهوری اسلامی ایران و نیز در رتبه‌بندی‌های جهانی، بر توجه ویژه به برقراری ارتباطات علمی با دانشگاه تبریز اشاره کرد و گفت: بررسی نحوه برگزاری کنفرانسی با موضوع توسعه پایدار و نقش علوم و مهندسی در آن که به صورت مشترک با دانشگاه تبریز و دانشگاه المستقبل کشور عراق در دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد را دلیل حضور مجدد و کوتاهش در دانشگاه تبریز عنوان کرد. 

رئیس دانشگاه الفرات الاوسط عراق، برگزاری این کنفرانس را اولین گام در زمینه عملیاتی کردن تفاهم‌نامه قبلی دانست و اظهار داشت: در ادامه همکاری‌های دو دانشگاه، خواهان استفاده از ظرفیت بالای آموزشی و پژوهشی دانشگاه تبریز در قالب تبادل استاد و موضوعات مشترک تحقیقاتی هستیم. 

در بخش دیگری از این دیدار شجاعی، مدیر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه تبریز گزارشی از اقدامات صورت گرفته در زمینه برگزاری کنفرانس مشترک و نیز تعاملات تنگاتنگ با دانشگاه الفرات الاوسط ارائه کرد. 

اعلام آمادگی کامل برای هرگونه همکاری علمی با دانشگاه الفرات الاوسط، توسعه همه جانبه این مناسبات و همکاری‌ها و دعوت برای سفر به شهر نجف‌اشرف و کربلای‌معلی در ایام اربعین از دیگر موضوعات مطرح شده روسای دو دانشگاه در این دیدار بود. 

گفتنی است، کنفرانس نقش علوم و مهندسی در توسعه پایدار توسط دانشگاه الفرات الاوسط و دانشگاه المستقبل عراق با مشارکت دانشگاه تبریز و با حضور سخنرانان مدعو از دانشگاه تبریز طی روزهای ۱۸و۱۹ تیرماه ۱۴۰۲ به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز