خبرگزاری کار ایران

| 10:31   
کد خبر : ۱۳۸۵۵۳۰
فرمانده انتظامی شهرستان ری خبر داد:

کشف ۳۰ دستگاه ماینر استخراج بیت‌کوین در شمس‌آباد

فرمانده انتظامی شهرستان ری از کشف ۳۰ دستگاه ماینر در یکی از شرکت‌های شهرک صنعتی شمس‌آباد به ارزش ۱۵ میلیارد ریال خبر داد.

کشف ۳۰ دستگاه ماینر استخراج بیت‌کوین در شمس‌آباد

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمد قاسم طرهانی در تشریح جزئیات این خبر گفت: با دریافت خبری مبنی بر استخراج رمزارز در یکی از شرکت‌های شهرک صنعتی شمس‌آباد در منطقه حسن‌آباد فشافویه، بررسی موضوع را تیمی از ماموران کلانتری ۱۷۸ فرماندهی انتظامی شهرستان ری برعهده گرفتند.

وی به انجام استعلام‌های لازم از اداره برق منطقه اشاره کرد و ادامه داد: نتیجه بررسی‌های اولیه پلیسی نشان از این داشت که صاحب یکی از شرکت‌ها اخیرا با استقرار غیرمجاز ماینرها به استخراج ارزهای دیجیتال می‌پردازد. 

فرمانده انتظامی شهرستان ری ادامه داد: نتیجه بررسی‌ها به مرجع قضایی منعکس و دستور بازدید از محل دریافت شد و در شانزدهم مرداد ماه امسال تیمی از ماموران کلانتری شمس‌آباد به نشانی اعلامی اعزام شدند. 

وی افزود: در بررسی‌های بیشتر از این مکان تعداد ۳۰ دستگاه ماینر در حال استخراج ارزهای دیجیتالی به همراه کارت گرافیکی کشف و کارشناسان ارزش ریالی این اموال را حدودا ۱۵ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند که در این خصوص یک متهم دستگیر شد. 

فرمانده انتظامی شهرستان ری در پایان خاطرنشان کرد: پرونده‌ای در این خصوص تشکیل و متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز