خبرگزاری کار ایران

| 07:07   
کد خبر : ۱۳۷۹۲۶۹

ورود ۶۸ دستگاه لندکروز هلال احمر به کشور

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر از ورود محموله نخست آمبولانس‌های جدید هلال احمر به کشور خبرداد.

ورود ۶۸ دستگاه لندکروز هلال احمر به کشور

به گزارش هلال احمر، امیر جبلی در این‌باره گفت:‌ برابر توافقات و پیگیری‌های انجام شده، بنا شد که در تابستان امسال ۳۰۰ دستگاه آمبولانس تویوتای شاسی‌بلند صفرکیلومتر به ناوگان امدادی جمعیت هلال احمر اضافه شود که این امر محقق شد و امروز محموله نخست این آمبولانس‌ها که شامل ۶۸ دستگاه تویوتا لندکروز است، وارد گمرک خرمشهر شد.

وی با بیان اینکه براساس قرارداد امضا شده با تامین‌کننده آمبولانس‌ها، الباقی خودروها که شامل ۲۳۲ دستگاه است، تاپایان مرداد به ایران خواهد رسید، گفت: همه‌ این خودروها، تویوتا لندکروز هاردتاپ یا همان سقف بلند با حجم موتور ۴۰۰۰ سی‌سی هستند. این خودروها به صورت کامل و آماده استفاده وارد کشور شده است اما تبدیل آن‌ها به آمبولانس در گمرک ایران انجام خواهد شد.

به گفته جبلی در حال حاضر ۶۸ خودروی مذکور در گمرک خرمشهر در حال رنگ‌آمیزی و نصب تجهیزات لازم هستند تا به آمبولانس کامل تیپ A تبدیل شوند.فرآیند به این شکل است که خودورها وارد گمرک ایران شده و سپس تجهیز و تبدیل به آمبولانس می‌شوند و پس از سیر مراحل اداری و قانونی، ترخیص انجام شده و با ورود به ناوگان هلال احمر در سطح کشور توزیع خواهند شد.

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر با بیان اینکه آمبولانس‌های هلال احمر با آمبولانس‌های شهری تفاوت دارد، گفت:‌ این آمبولانس‌ها با دنده‌های کمکی، امکان مانور مناسب در پاسخ به سوانح را دارد.

جبلی درباره نحوه خرید این آمبولانس‌ها نیز توضیح داد: خرید این آمبولانس‌ها از طریق برگزاری مناقصه عمومی دو مرحله‌ای و انتشار فراخوان آن در سامانه ستاد ( سامانه تدارکات الکترونیکی دولت) در زمستان سال گذشته انجام شد و شرکت برنده‌ مناقصه، واردات خودرو و تجهیز و تبدیل آن به آمبولانس را به عهده دارد.

وی همچنین افزود: در حال حاضر واردات هرگونه خودرو خارجی به خصوص خودورهای با حجم موتور زیاد و قیمت پایه بالا ممنوع است اما جمعیت هلال احمر توانست مجوز خاص واردات خودرو نجات و آمبولانس را در اول بهمن‌ماه سال گذشته از هیات دولت کسب کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز