خبرگزاری کار ایران

| 14:24   
کد خبر : ۱۳۷۸۷۷۳

اطلاعیه فراجا به مناسبت ماه محرم/ توصیه‌های پلیس به عزاداران حسینی

فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای فرا رسیدن ماه محرم را به هموطنان عزیز تسلیت گفت.

اطلاعیه فراجا به مناسبت ماه محرم/ توصیه‌های پلیس به عزاداران حسینی

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، متن اطلاعیه فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به شرح ذیل است: 

«السلام علیک یا اباعبدالله الحسین (ع)

حضرت امام خمینی (ره): «محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.» 

 محرم، ماه بصیرت، شکوفایی معنوی، سوگواری خردمندانه و ماه عشق الهی است. ماه رشد و بالندگی و اندیشیدن، مدرسه عشقی که باید در آن درس چگونه زیستن آموخت و عاشورا نقطه عطف شجاعت، شکیبایی، ذلت‌گریزی و ستم‌ستیزی در مسیر پرفراز و نشیب تاریخ اسلام است.

عاشورا صحنه‌ای از مظلومانه‌ترین و جان‌گدازترین واقعیت در حیات بشری است که در آن، درس مبارزه با «خودپرستی»، «ظلم» و «خودکامگی» با خون نگاشته شد. حال و هوای محرم الحرام و واقعه حماسی عاشورا، دل عاشقان اباعبدالله (ع) را بی‌تاب کرده و دلسوختگان و شیفتگان مکتب حسینی (ع) در لبیک به ندای «هل من ناصر ینصرنی» به سوگ و ماتم می‌نشینند.

سازمان انتظامی کشور نیز همگام با این پویش عظیم مردمی و عزاداری حسینی و با بسیج امکانات ضمن پاسداشت حماسه عظیم و باشکوه و الهی عاشورا، با کمال افتخار در راستای تأمین نظم و امنیت و خدمتگزاری به مردم قدرشناس و ولایی با مشارکت و همراهی عموم عزاداران عزیز انجام وظیفه خواهد کرد.

از همین رو، از پیروان صدیق و دلداده اباعبدالله (ع) انتظار می‌رود که نه‌تنها خود را از دست یازیدن به کنش‌ها و اقداماتی که موجب وهن آن قیام راستین و خدایی می‌شود، اجتناب ورزند، بلکه با زبان دین و بهره‌گیری از اصول روشنگری دینی، دیگران را نیز از انجام کنش‌های غیرعقلانی و انحراف‌آمیز، نظیر قمه‌زنی و بهره‌گیری از آلات و ادوات نامتعارف و موسیقی‌ها و آهنگ‌های وهن‌آمیز نهی نمایند.

نیازی به یادآوری نیست که پاسداشت بزرگی و عظمت نهضتی همچون نهضت عاشورا جز با اقدامات عقلانی، هوشمندانه و بزرگ‌منشانه میسر نخواهد شد. از همین رو، از همگان انتظار می‌رود در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، آن‌گونه عمل کنند که در شأن آن نهضت ماندگار و عظیم تاریخی و دینی است. همچنین ضروری است همچون سالیان گذشته نکاتی را یادآور شویم:

۱ـ مأموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی با تلاش بی‌وقفه کوشش خواهند کرد با برقراری نظم، امنیت و سهولت در تردد خودروها بر شکوه و عظمت مراسم عزاداری در سراسر کشور بیافزایند، به همین سبب به شهروندان محترم توصیه می‌شود با کارکنان فراجا در این ایام مثل همیشه همکاری مسئولانه داشته باشند.

۲. از مسئولان هیئت‌های عزاداری و تکایا درخواست می‌شود از نصب هر گونه داربست در معابر عمومی که موجب مسدود شدن خیابان و یا کندی عبور و مرور می‌شود، اجتناب ورزند.

۳. به همه دسته‌های عزاداری، به‌ویژه آنهایی که شب‌هنگام در معابر عمومی به عزاداری می‌پردازند، توصیه موکد می‌شود که در بهره‌گیری از بلندگوها، رعایت حال بیماران و افراد سالمند و ... را بنمایند.

خاطرنشان می شود که مراکز ۱۱۰ پلیس در تمامی ساعات شبانه‌روز آماده دریافت اطلاعات و خدمت‌رسانی به مردم شریف و مؤمن جامعه خواهند بود.» 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز