خبرگزاری کار ایران

| 00:58   
کد خبر : ۱۳۷۶۴۰۳
سازمان هواشناسی اعلام کرد:

کاهش دمای هوا در شمال کشور

سازمان هواشناسی از وقوع رگبار باران در برخی استان‌ها و کاهش دما در شمال کشور خبر داد.

کاهش دمای هوا در شمال کشور

به گزارش ایلنا، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، امروز سه‌شنبه و چهارشنبه(۲۰ و ۲۱ تیرماه) در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود. این وضعیت سه شنبه در شمال آذربایجان شرقی و غربی و چهارشنبه در خراسان شمالی نیز پیش بینی می.شود. شدت بارش در این دو روز در استان گیلان خواهد بود.

روز پنجشنبه و جمعه (۲۲ و ۲۳ تیرماه) در ارتفاعات البرز مرکزی و بارش پراکنده و شنبه (۲۴ تیرماه)در برخی نقاط شمال غرب و شمال شرق رگبار و رعد و برق پیش بینی می‌شود.

روزهای سه‌شنبه در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل و چهارشنبه در خراسان شمالی کاهش دما رخ خواهد داد. در این دو روز در جنوب سیستان و بلوچستان نیز در ساعات بعد از ظهر رگبار پراکنده پیش بینی می شود.

از اواخر سه شنبه تا جمعه در شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید و گردوخاک و در منطقه زابل توفان گردوخاک پیش بینی می‌شود. دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی، بخش‌هایی از مرکز و جنوب غرب کشور نیز در دو روز آینده در برخی ساعات با وزش باد شدید و در نقاط مستعد با گردوخاک مواجه خواهند بود.

دریای خزر روزهای سه شنبه تا پنجشنبه و خلیج فارس در روز پنجشنبه مواج پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا (۲۱ تیر) صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه ( ۲۲ تیر) صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز