خبرگزاری کار ایران

| 17:20   
کد خبر : ۱۳۷۳۰۱۸
شهردار پایتخت اعلام کرد:

هدف‌گذاری شهرداری برای بهسازی آسفالت ۱۰ درصد خیابان‌های تهران در سال ۱۴۰۲

شهردار پایتخت گفت: هدف‌گذاری سال ۱۴۰۲، بهسازی روکش آسفالت ۱۰ درصد از خیابان‌های تهران است.

هدف‌گذاری شهرداری برای بهسازی آسفالت ۱۰ درصد خیابان‌های تهران در سال ۱۴۰۲

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری شهر، علیرضا زاکانی صبح امروز در آیین افتتاح کارخانه «شماره یک» آسفالت شهرداری تهران که در قالب شصتمین رویداد امید و افتخار شهرداری پایتخت برگزار شد، گفت: در تهران با عقب افتادگی‌های بسیاری روبه‌رو هستیم، این عقب ماندگی باعث آزار شهروندان شده است و مدیریت شهری نیز وظیفه دارد در جهت رضایت مردم وضعیت فعلی را بهبود بخشد. تهران امروز از ترافیک بدمسکنی و بی‌مسکنی، وضعیت نامناسب معابر و …. رنج می‌برد.

شهردار تهران ادامه داد: به واسطه نبود کارخانه‌های بزرگ و کارآمد تولید آسفالت، پیش از این نمی‌توانستیم متناسب با نیاز تهران در معابر آسفالت ریزی کنیم، اما اکنون با افزایش ظرفیت تولید و افتتاح کارخانه‌های بزرگ مطابق برنامه سالانه ده درصد معابر تهران آسفالت‌ریزی خواهد شد.

زاکانی تاکید کرد: سال گذشته قبل از شروع فرآیند آسفالت‌ریزی ابتدا معابر معیوب شهری تهران را شناسایی کردیم و در هر منطقه و ناحیه اولویت‌های بهسازی معابر مشخص شد. بر همین مبنا مطابق برنامه بناست یک‌سوم آسفالت‌ها صرف نوسازی ۲۴ معابر اصلی تهران شود و باقی در معابر فرعی به کار گرفته‌شود.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز یکی از کارخانه‌های تولید آسفالت قدیمی در منطقه ۱۸ جمع‌آوری می‌شود و بناست به‌زودی به جای آن کارخانه‌ای مدرن با رعایت استانداردهای محیط زیستی جایگزین شود.

زاکانی پیرامون افتتاحیه امروز نیز توضیح داد: کارخانه‌ای که امروز افتتاح می‌شود، دارای بالاترین استاندارهای روز دنیاست و در آن هر ساعت ۲۴۰ تن آسفالت با بهترین کیفیت و حداقل آلایندگی تولید می‌شود. با همین میزان در روزهای آتی کارخانه‌ای دیگر در شرق تهران افتتاح خواهد شد.

وی تاکید کرد: با مجموع این افتتاحیه‌ها، امروز تعداد کارخانه‌های تولید آسفالت در تهران به ۶ عدد خواهد رسید و ظرفیت آسفالت‌ریزی در معابر تهران به طرز چشم‌گیری افزایش پیدا می‌کند. در همین رابطه طی ۲۱ ماه گذشته حدود یک‌ونیم میلیون تن آسفالت در معابر تهران ریخته شد و از این پس در هر سال حداقل به همین میزان (یک‌ونیم میلیون تن) آسفالت‌ریزی خواهیم داشت.

زاکانی با بیان این که هدف‌گذاری سال ۱۴۰۲، بهسازی روکش آسفالت ۱۰ درصد از خیابان‌های تهران است، ادامه داد: از ۱.۵ میلیون تن آسفالتی که برای بهسازی معابر امسال برنامه‌ریزی شده است، ۵۰۰ هزار تن در اتوبان‌ها استفاده خواهد شد و مابقی سهم معابر فرعی پایتخت است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز