خبرگزاری کار ایران

| 00:55   
کد خبر : ۱۳۴۷۷۵۳
رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست:

مدیریت یکپارچه آشوراده و میانکاله در قالب طرح جامع مورد توجه قرار گیرد

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست بر توجه به موضوع مدیریت یکپارچه جزیره آشوراده و تالاب میانکاله در قالب طرح جامع تاکید کرد.

مدیریت یکپارچه آشوراده و میانکاله در قالب طرح جامع مورد توجه قرار گیرد

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست، جلسه بررسی وضعیت، مشکلات و نحوه اجرای طرح طبیعت‌گردی جزیره آشوراده در پناهگاه حیات وحش میانکاله با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، معاونان این سازمان، استانداران استان‌های گلستان و مازندران، مدیران کل حفاظت محیط‌زیست این دو استان و برخی از نمایندگان مجلس برگزار شد.

در این جلسه، پس از بیان آخرین وضعیت اجرای این طرح و موانع و مشکلات پیش روی آن توسط اعضای حاضر در جلسه، علی سلاجقه، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به صدور مجوز قبلی طرح  طبیعت‌گردی جزیره آشوراده بر لزوم تمدید مجوز زیست‌محیطی این طرح بدون بارگذاری سنگین و هرگونه ساخت‌وساز در اراضی ملی تاکید کرد و گفت: این طرح یک طرح ملی است و نباید در خصوص آن به تفکیک استانی سخن گفت. 

وی افزود: موضوع مدیریت یکپارچه جزیره آشوراده و تالاب میانکاله می‌بایست در قالب طرح جامع مورد توجه قرار گیرد و مدیران کل استان‌های گلستان و مازندران براساس دستورالعمل‌های سازمان و رعایت شاخص‌های زیست‌محیطی عمل کنند. 

معاون رئیس‌جمهور خواستار رفع سریع موانع از جمله تکمیل مجوز کمیته طبیعت‌گردی و تعیین تکلیف مجری ذی‌صلاح طرح طبیعت گردی گسترده در آشوراده شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست در ادامه با اشاره به عملکرد صندوق ملی محیط‌زیست، تصریح کرد: صندوق ملی محیط‌زیست باید طرح‌های محیط‌زیستی در استان‌های مختلف را حمایت کند و ظرفیت‌های خوبی برای ورود به این طرح دارد.

سلاجقه در پایان گفت: در طرح طبیعت‌گردی، اصل مسلم حفظ تالاب میانکاله و خلیج گرگان است که سرمایه ملی به حساب می‌آیند و اگر خدای ناکرده از بین بروند، این طرح و همه طرح‌های مشابه موضوعیت نخواهند داشت.

جلسه بررسی طرح میانکاله 1

 

 

جلسه بررسی طرح میانکاله 4

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز