خبرگزاری کار ایران

| 09:09   
کد خبر : ۱۳۴۴۸۰۷

توصیه‌های رئیس پلیس راهور کشور برای سیزده بدر/ روز طبیعت را بدون تصادف سپری کنیم

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا خواستار همدلی و همراهی هموطنان عزیز با خادمین خود در پلیس راهور در روزهای پایانی سفرهای نوروزی شد.

توصیه‌های رئیس پلیس راهور کشور برای سیزده بدر/ روز طبیعت را بدون تصادف سپری کنیم

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار سیدکمال هادیان‌فر در خصوص توصیه‌های پلیس راهور در روز طبیعت گفت: به همه هموطنان عزیز توصیه می‌کنیم خاطرات و ایام خوب و خوشی را که در سال‌های گذشته در روز طبیعت سپری نموده‌اند، مرور کرده و تلاش کنند به یمن قرار گرفتن روز طبیعت در ایام ماه مبارک و پر از رحمت رمضان، با شور و شوق و مهربانی و در کمال آرامش و احتیاط در رانندگی، در کنار خانواده و خویشاوندان، یک روز به یادماندنی دیگری را رقم بزنند و خود را برای ازسرگیری فعالیت‌های روزمره در سال جدید آماده کنند.

وی افزود: اگر پلیس و مردم هم‌پیمان شوند، قطعا می‌توانند روز طبیعت را که همزمان با اوج بازگشت هموطنان عزیز به موطن اصلی خود است، به روز بدون تصادف مبدل ساخته و به عنوان یک اقدام فرهنگی نمادین در حوزه فرهنگ ترافیک برای همیشه از خود به جای بگذارند.

رئیس پلیس راهور فراجا گفت: امسال دوست داریم حوادث سال‌های گذشته در روز طبیعت که منجر به فوت و مجروحیت تعدادی از هموطنان عزیز شد را شاهد نباشیم.

این مقام ارشد انتظامی تاکید کرد: از مردم عزیز تقاضا داریم در روز طبیعت امسال پایبند شعائر دینی و اسلامی بوده و ضمن بهره‌مندی از فیوضات معنوی این ماه عزیز و پر برکت از روز طبیعت بهره‌مند شوند و سعی کنند پس از افطار، روز طبیعت را در بوستان‌های نزدیک محل سکونت خود سپری نمایند.

هادیان‌فر ادامه داد: در این روز حجم بالای سفر و تردد را در شهرها و جاده ها داریم، از این رو از مسافرین عزیز تقاضا داریم همواره در طول سفر صبوری و شکیبایی را حفظ کنند و مدیریت زمان سفر و حرکت به سوی موطن خود را داشته باشند که این امر از حوادث احتمالی پیشگیری خواهد کرد.

وی از هموطنان درخواست کرد: رانندگان عزیز از توقف‌های سد معبری یا توقف‌های دوبله در ورودی و خروجی بوستان‌ها و یا معابر داخلی بوستانی که باعث ایجاد ترافیک و راهبندان می‌شود، خودداری کنند.

رئیس پلیس راهور فراجا اظهار داشت: در این روز پلیس راهور به جهت پیشگیری از تصادفات ناگوار و حفظ سلامتی هموطنان عزیز با رانندگان عزیزی که اقدام به حمل مسافر در قسمت بار، صندوق وسیله نقلیه و ... می‌کنند، برخورد قانونی انجام خواهد داد.

هادیان‌فر در پایان ضمن تشکر از مردم فهیم ایران به دلیل رعایت بیش از پیش مقررات راهنمایی و رانندگی که تضمین‌کننده اصلی سلامتی و ایمنی در سفرهای نوروزی سال ۱۴۰۲ بوده است، خاطرنشان کرد: تقاضا دارم همه رانندگان عزیز به توصیه های همکاران بنده در سراسر کشور توجه کنند و همکاری لازم را داشته باشند تا شاهد نظم و انضباط ترافیکی مطلوب همراه با ایمنی و سلامت باشیم و سوانح و تصادفات را در این روز به حداقل ممکن و حتی صفر برسانیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز