خبرگزاری کار ایران

| 09:17   
کد خبر : ۱۳۴۴۷۱۳

درمان سرپایی بیش‌از ۲۰ هزار مصدوم/ خدمات نوروزی جمعیت از مرز ۴.۹ میلیون گذشت

سخنگوی طرح ملی نوروزی هلال احمر از درمان بیش از ۲۰ هزار مجروح حوادث و سوانح نوروزی به صورت سرپایی توسط نیروهای هلال احمر خبر داد و گفت: خدمات نوروزی هلال احمر به شهروندان به ۴ میلیون و ۹۴۴ هزار و ۲۰۶ مورد رسیده است.

درمان سرپایی بیش‌از ۲۰ هزار مصدوم/ خدمات نوروزی جمعیت از مرز ۴.۹ میلیون گذشت

به گزارش ایلنا، سلیمی در جلسه ستاد خدمات نوروزی هلال‌احمر که امروز با حضور رئیس جمعیت هلال احمر، معاونان و مدیران و همچنین حضور برخط مسئولین در برخی استان‌ها و مدیران عامل هلال احمر کشور برگزار شد، با اعلام آمار کلی خدمات نوروزی جمعیت در قالب طرح‌های امدادی، خدمات بشردوستانه، خدمات درمان، دارو و توانبخشی گفت: از ۲۴ اسفند تا پایان یازدهم فروردین‌ماه، ۴ میلیون و ۹۴۴ هزار و ۲۰۶ خدمت نوروزی به هموطنان در قالب طرح‌های امدادی، خدمات بشردوستانه جوانان، پویش هلال رحمت و همچنین خدمات درمان و توانبخشی و معاینات حجاج در سطح کشور ارائه شده است.

سلیمی‌ با بیان اینکه در این مدت، ۵۳ هزار و ۴۷۷ نفر از خدمات امدادی هلال‌احمر بهره‌مند شده و ۸۰ هزار و ۳۱۲ بسته معیشتی نیز در قالب طرح هلال رحمت آماده توزیع در میان نیازمندان شده است، افزود: با مشارکت جوانان هلال‌احمر ۴ میلیون و ۵۲۰ هزار و ۲۴۱ نفر_خدمت بشردوستانه از جمله راهنمایی مسافران، برپایی خیمه‌های نماز، آموزش امداد و کمک‌های اولیه در ایام نوروز و در مبادی و خروجی‌های شهرها به مسافران ارائه شده است.

وی با اشاره به آغاز معاینات حج زائران در کشور، گفت: با همکاری ۵۹۱۷ نفر_روز پزشک، معاینات ۳۱ هزار و ۳۹۹ زائر تا پایان روز گذشته انجام شده است. همچنین در این ایام  ۱۰۹ هزار و ۹۳۱ خدمت توانبخشی، دارویی و درمانی با تلاش کادر دارویی و درمانی هلال احمر به مردم ارائه شده است.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، سخنگوی طرح‌های خدمات نوروزی جمعیت هلال‌احمر در پایان خاطرنشان کرد: خدمات نوروزی هلال احمر از روز ۲۴ اسفند با مشارکت ۳۹۱ هزار و ۵۵۴ نفر_روز نیروی انسانی جوان، امدادگر، داوطلب و کارمند هلال احمر آغاز شده است و تا پایان سفرهای نوروزی‌ تداوم دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز