کد خبر: 1341573 A

انجام ۴۲۹ مورد عملیات امداد و نجات در طرح ملی نوروز ۱۴۰۲

سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اقدامات امدادرسانی از ٢٤ تا ٢٦ اسفند ١٤٠١ را تشریح کرد.

انجام ۴۲۹ مورد عملیات امداد و نجات در طرح ملی نوروز ۱۴۰۲

«محمود صادقی» سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره اقدامات انجام شده در طرح ملی امداد و نجات نوروز ١٤٠٢ گفت: از ٢٤ لغایت ٢٦ اسفند ١٤٠١ کل عملیات و خدمات ارائه شده ٤٢٩ مورد است.

وی ادامه داد:  ٢٣٧ مورد از این اقدامات جاده‌ای بوده است.همچنین در این مدت ٧ مورد عملیات در کوهستان و ٤ مورد در محیط‌های آبی بوده است.

سرپرست سازمان امداد و نجات با بیان اینکه در این مدت به ٥٠٠ نفر امدادرسانی شده است، تصریح کرد: در این مدت برای ١٥٣ نفر اسکان اضطراری فراهم کردیم و ١٥٣ نفر به مراکز درمانی منتقل شده‌اند. همچنین ٨٧٤ نفر در محل درمان و ٢٠ نفر به محل امن منتقل شده‌اند.

صادقی با بیان اینکه در این مدت ٤٤ مورد عملیات فنی انجام شده است، خاطرنشان کرد: ٦١ مصدوم در سوانح جاده‌ای رها سازی شده و  ١٠٦٥ نفر تست قند خون و فشار انجام شده است.

سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به استان‌هایی که بیشترین عملیات را انجام داده‌اند، گفت: استان خوزستان با ٥٤ مورد، استان مازندران با ٤٥ مورد، استان اصفهان با ٤١ مورد بیشترین عملیات امداد و نجات را در این مدت انجام داده‌اند.

انتهای پیام/
سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر