کد خبر: 1337678 A

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه خبر داد:

صدور گذرنامه برای دانشجویان بین‌المللی غیرحضوری شد

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه گفت: حدود ۱۵ روز است که اقدام عملیاتی و سیستمی برای انجام الکترونیک امور مهاجرت دانشجویان بین‌المللی به صورت پایلوت انجام شده و از امروز بدون حضور دانشجو در مراکز پلیس این امکان فراهم شده است که در خصوص اقامت و گذرنامه آنها اقدام کنیم.

صدور گذرنامه برای دانشجویان بین‌المللی غیرحضوری شد

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار سرتیپ "علی ذوالقدر" رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه در نخستین جشنواره جذب دانشجویان بین‌المللی در ایران گفت: در حال حاضر جذب دانشجویان خارجی دو برابر شده و ما تلاش می‌کنیم امر گذرنامه را برای این دانشجویان تسهیل کنیم و به صورت آزمایشی بخشی از این کار را به صورت سیستمی انجام دادیم که یک سال کار تخصصی برای این هدف انجام شده است و ۴۲ جلسه فنی تخصصی برگزار کردیم.

سردار سرتیپ ذوالقدر افزود: حدود ۱۵ روز است که اقدام عملیاتی و سیستمی برای انجام الکترونیک امور مهاجرت دانشجویان بین‌المللی به صورت پایلوت انجام شده  و از امروز بدون حضور دانشجو در مراکز پلیس این امکان فراهم شده است که در خصوص اقامت و گذرنامه آنها اقدام کنیم.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه اظهار کرد: از حالا به بعد دیگر نیاز نیست دانشجویان خارجی به پلیس گذرنامه مراجعه کنند و انشالله به زودی اطلاعات دانشجویان خارجی به طور کاملا الکترونیک ثبت و دریافت می‌شود.

سردار سرتیپ ذوالقدر ادامه داد: ما از بیش از ۱۲۰ کشور دنیا مقیم در ایران داریم که اغلب آنها دانشجویان خارجی هستند.

انتهای پیام/
رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر