کد خبر: 1336648 A

وزیر آموزش و پرورش:

دانشگاه‌های تربیت معلم باید مورد توجه باشند

وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر بخواهیم حکمرانی خوب محقق شود، چاره ای جز این نداریم که معلم را دریابیم. لذا توجه به معلمین و دانشگاه های تربیت معلم باید مورد توجه باشند.

دانشگاه‌های تربیت معلم باید مورد توجه باشند

به گزارش خبرنگار ایلنا، "یوسف نوری" وزیر آموزش و پرورش در ابتدای همایش تربیت و معلمان آینده و تحلیل از دانشجومعلمان برتر و سرآمد دانشگاه فرهنگیان گفت: بستر حکمرانی خوب و ظرف آن تعلیم و تربیت است. اگرچه تربیت تکلیف خانواده است، اما خانواده‌ها به دلیل قرارگیری در زیست بوم کنونی نه فرصت و نه تخصص تربیت فرزندانشان را دارند.

او تصریح کرد: در اسلام یکی از واجبات نظام ایجاد بستر تربیت در قالب سازمان‌هایی است که امروز آموزش و پرورش عمومی نام دارد.

وزیر افزود: وقتی این بستر و ظرف را نگاه می کنیم کلیدی ترین عنصر بلامنازع آن معلم است. اگر بخواهیم حکمرانی خوب محقق شود، چاره ای جز این نداریم که معلم را دریابیم. لذا توجه به معلمین و دانشگاه های تربیت معلم باید مورد توجه باشد و حساسیت و سختی هم دارد و از سوی دیگر مایه تربیت است.

نوری ادامه داد: در دوره جدید دانشگاه فرهنگیان از دانشگاهی که صرفا نیروی انسانی تربیت می‌کرد به دانشگاهی برای تربیت معلم چرخش پیدا کرد. با حمایت مقام معظم رهبری و رئیس جمهور که برای اولین بار در هیات امنا حضور یافتند و با حمایت شورای عالی انقلاب فرهنگی ارتباط با دانشگاه های برتر، دانشگاه فرهنگیان وارد مرحله ای می شود که مورد انتظار است.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: ما مطمئنیم دانشجو معلمان از موفق ترین افراد خواهند بود.

انتهای پیام/
وزیر آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر