کد خبر: 1305073 A

قول مساعد رییس سازمان مدیریت بحران کشور در تأمین نیازهای پزشکی قانونی

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اهمیت کار پزشکی قانونی و نظرات کارشناسی آن در خصوص حمایت از این سازمان و تأمین نیازها و خواسته‌های آن قول مساعد داد.

قول مساعد رییس سازمان مدیریت بحران کشور در تأمین نیازهای پزشکی قانونی

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، محمد حسن نامی صبح امروز شنبه 12 آذر در بازدید از مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران گفت: در اجرای عدالت، وجود مسیر علمی و فنی کشف حقیقت از ضروریات است که اظهار نظر کارشناسی پزشکی قانونی از مصادیق آن است و اگر نباشد تلاش مجموعه قضایی در تأمین عدالت ناتمام می‌ماند.

وی افزود: خوشبختانه قوه قضاییه در دوره مدیریت حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای، تأکید جدی در اجرای عدالت و تسهیل مسیر امور دارد و همواره رسیدگی صحیح به پرونده‌ها و توجه به مردم را در دستور کار خود قرار داده است.

نامی به اهمیت نظرات و کارشناسی‌های پزشکی قانونی در اجرای عدالت نیز اشاره و تصریح کرد: نظرات پزشکی قانونی در راستای اجرای عدالت بسیار مهم است بنابراین باید تجهیزات و امکانات آن به روز باشد که در این خصوص تمام تلاش خود را برای کمک به این سازمان خدمت رسان به کار خواهیم گرفت.

وی افزود: عزیزان و پزشکانی که در این سازمان کار می‌کنند و از جامعه نخبگان کشور هستند تنها به دلیل تعلق خاطر نسبت به اجرای عدالت قادر به فعالیت و اشتغال در این سازمان هستند که این روحیه باید در پزشکی قانونی تقویت شود چرا که سختی کار در این سازمان مانع از آن خواهد شد که هر فردی بتواند در این سازمان مشغول به کار شود.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور بر حمایت همه جانبه این سازمان از پزشکی قانونی تأکید کرد و گفت: تلاش خواهیم کرد که آن چه مورد نیاز پزشکی قانونی است را تأمین کنیم و اگر این امر در بودجه‌های چند ماه آینده محقق نشود حتما در بودجه‌های بعدی مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به حوادث و بحران‌های اخیر کشور در جریان اغتشاشات ماه‌های گذشته، اظهار داشت: دشمنان نظام همواره تلاش می‌کنند تا به هر طریقی به ایران اسلامی ضربه زده و در حاکمیت آن خلل ایجاد کنند در حالی که در طول سال‌های بعد از انقلاب ملت ما در برابر این دشمنی‌ها ایستادگی کرده و این مقاومت و ایستادگی و استقلال هزینه‌هایی نیز داشته است.

نامی تصریح کرد: امروز در دنیا به جز جمهوری اسلامی ایران هیچ کشور مستقلی وجود ندارد و تنها ایران است که خود تصمیم گرفته و اجرا می‌کند و دشمنان نظام این استقلال را بر نمی‌تابند.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود 64 مخاطره طبیعی و انسانی در جهان گفت: زمینه بروز تمامی این مخاطرات در ایران وجود دارد و به همین دلیل کشور ما از جمله کشورهای بلاخیز دنیا است ضمن آن که با توجه به تغییراتی که انسان در جهان ایجاد کرده از جمله تغییرات جوی و ... باید هر روز منتظر مخاطرات جدید هم باشیم.

وی تصریح کرد: در سال‌های بعد از انقلاب بیشتر توان و اقدامات ما در مسیر سازندگی بوده است و خدا را شاکریم که در این زمینه موفق عمل کرده‌ایم. در دولت فعلی نیز به عنوان مثال در وقوع زلزله‌ها اعتبار اختصاص داده شده بیش از تعداد خانه‌های تخریب شده است تا به واسطه آن بافت‌های فرسوده و قدیمی هم نوسازی شود.

نامی با تأکید بر مشکلات قابل توجه در بودجه کشور که از دوره‌های قبل به جای مانده بود نیز اظهار داشت: این مشکلات به مرور در حال مرتفع شدن است و به تدریج از این شرایط سخت عبور خواهیم کرد.

انتهای پیام/
رییس سازمان مدیریت بحران کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر