کد خبر: 1280300 A

انتقال ۵۳۶ زائر مصدوم و بیمار به داخل کشور

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از انتقال بیش از ۵۳۶ زائر مصدوم و بیمار به داخل کشور از ابتدای مراسم پیاده روی اربعین تاکنون خبر داد.

انتقال ۵۳۶ زائر مصدوم و بیمار به داخل کشور

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به این که خدمت‌رسانی به زائرین اربعین همچنان ادامه دارد، گفت: در روزهای اخیر تعدادی از زائران به دلیل گرمازدگی و تصادف به بیمارستان حله در عراق منتقل شده بودند که توسط کادر هلال احمر مورد درمان اولیه قرار گرفته اند.

وی افزود: این مصدومان پس از طی مراحل اولیه درمانی به آمبولانس‌ها و اتوبوس آمبولانس‌های مستقر در کشور عراق تحویل داده شدند و از طریق مرز مهران و پس از طی مراحل قانونی وارد کشور شدند تا درمان‌های تخصصی برای این عزیزان در داخل کشور صورت گیرد. در روز گذشته نیز ۱۰ نفر از مصدومان وارد کشور شدند تا مجموع زائران مصدومی که به داخل کشور منتقل شده‌اند به ۵۳۶ نفر برسد.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: ۱۲۰۵ پایگاه ثابت و موقت در سراسر کشور در طرح اربعین فعال است و در حال حاضر علاوه بر اینکه ۱۹ بالگرد امدادی هلال‌احمر برای پوشش حوادث احتمالی در آماده‌باش هستند، ۱۲ قرارگاه مرزی جمعیت نیز برقرار بوده و خدمات لازم به زوار ارائه می‌شود.

انتهای پیام/
مهدی ولی‌پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر