خبرگزاری کار ایران

نشست نماینده سازمان همکاری روسیه در ایران با سازمان امور دانشجویان برگزار شد

نشست نماینده سازمان همکاری روسیه در ایران با سازمان امور دانشجویان برگزار شد
کد خبر : ۱۲۶۵۴۰۰

نشست نماینده سازمان همکاری روسیه در ایران و هیئت همراه با معاونت بورس و امور دانشجویان خارج برگزار شد.

به گزارش ایلنا از روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، نشست نماینده سازمان همکاری روسیه در ایران و هیئت همراه با محمد جواد سلمانپور معاونت بورس و امور دانشجویان خارج، محمد محمدی مسعودی مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان و جعفر رازقی مدیر کل امور دانشجویان بین الملل صبح امروز در محل این سازمان برگزار شد. 

در این نشست سلمانپور ضمن خوش‌آمدگویی به میهمانان گفت: ما مایل هستیم تا دانشجویان کشور روسیه در دانشگاه‌های ایرانی به ادامه تحصیل بپردازند. مسلما زبان علم یکی از زبان‌های مشترک برای نزدیکی دو کشور و توسعه همکاری‌ها است. 

معاونت بورس و امور دانشجویان خارج، تصریح کرد: ما در سازمان امور دانشجویان تمایل به تبادل دانشجو میان دو کشور داریم و امیدوار هستیم این نشست به افزایش این تبادل میان دو کشورکمک کند. 

نماینده سازمان همکاری روسیه در ایران نیز در این نشست ضمن تشکر از سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: تعداد دانشجویان ایرانی بورسیه در روسیه۳۰۰ نفر است و ما میتوانیم این تعداد را افزایش دهیم. 

وی ادامه داد: هدف سازمان ما انتخاب دانشجویان ایرانی برای بورسیه شدن در دانشگاه‌های روسیه و برگزاری رویدادها و المپیادها است. 

نماینده سازمان همکاری روسیه در ایران افزود: ما به همکاری با کشور ایران در تبادل دانشجو علاقه مندیم همچنین تمایل داریم در کشور ایران زبان روسی و در کشور روسیه زبان فارسی تدریس شود. 

در ادامه جعفر رازقی مدیر کل امور دانشجویان بین‌الملل ضمن خوش‌آمدگویی به میهمانان روس، به معرفی اداره کل دانشجویان ایرانی پرداخت و گفت: از حدود ۱۱۷ کشور در جمهوری اسلامی دانشجو وجود دارد. 

وی با اشاره به روابط بسیار خوب میان روسیه و ایران، بر لزوم افزایش تبادلات علمی و دانشجویی میان دو کشور تاکید کرد. 

رازقی در ادامه، ازعدم آگاهی دانشجویان روس نسبت به فضای علمی دانشگاه‌های ایران صحبت به میان آورد و افزود: معرفی دانشگاه‌های جمهوری اسلامی در روسیه در راستای افزایش تعداد دانشجویان روس در ایران ضروری و لازم است و از طرف مقابل درخواست کرد که در این زمینه همکاری‌های لازم را داشته باشند. 

وی همچنین ضمن استقبال از افزایش دو جانبه تعداد دانشجویان، از موسسات جذب سخن به میان آورد که به صورت قانونی از کشورهای مختلف دانشجو جذب می‌کنند و از طرف روس برای ایجاد زمینه‌ها و فرصت‌های بیشتر فعالیت این موسسات در روسیه درخواست کرد. 

در پایان وی خاطر نشان کرد: درحال حاضر عمده دانشجویان روس شاغل به تحصیل در ایران به صورت غیر بورسیه و عمدتا در رشته‌های زبان و ادبیات فارسی، زبان‌شناسی و غیره تحصیل می‌کنند و جمهوری اسلامی از افزایش رشته‌ها استقبال می‌کند. 

در ادامه این مراسم همچنین محمد محمدی مسعودی مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان با اشاره به بورس‌های کوتاه مدت دانشجویان دکتری «فرصت‌های تحقیقاتی» در خارج از کشور و پیشنهاد بورس مشترک با دانشگاه‌های روسیه را مطرح کرد. 

همچنین با توجه به تجارت اداره کل بورس در امور بورس‌های دولت‌های خارجی خواهان همکاری جدی، دقیق و هدفمند بین سازمان همکاری روسیه و اداره کل بورس در موضوع بورسیه دولت روسیه به دانشجویان ایرانی شد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز