کد خبر: 1244617 A

در راستای مراقبت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی و ایجاد محیطی سالم برای کودکان و نوجوانان در اپلیکیشن، سامانه پایش هوشمند شاد از دی ماه سال گذشته راه‌اندازی شده است.

به گزارش ایلنا از روابط عمومی شبکه شاد، پایش هوشمند شاد با هدف پایش محتوای متنی، عکس و ویدیو در فضای عمومی کانال‌ها و گروه‌های اپلیکیشن شاد، از دی ماه سال گذشته راه‌اندازی و محتواها را در سه گروه مستهجن، غیراخلاقی و نامناسب پایش می‌کند. 

پایش محتوا در شاد با استفاده از نظارت‌های هوشمند به صورت سیستمی متون، تصاویر و ویدئوها، را مورد آنالیز قرار داده و با استفاده از شاخص‌های تعیین شده، محتوا را تجزیه، تحلیل و پایش می‌کند؛ علاوه بر این، فرآیند پایش هوشمند تحت نظارت اپراتور انسانی بازبینی می‌شود تا درصد خطا به حداقل برسد. 

سامانه به محض تشخیص محتوای نامناسب آن را حذف کرده و سپس شناسه کاربری فرد متخلف توسط نیروی انسانی بررسی شده و تذکرها و سیاست‌های تنبیهی متناسب بر اساس ضوابط به وی ابلاغ می‌شود. 

گزارش‌های مخاطبان و کاربران از طریق ربات پشتیبانی شاد و گزارش محتوای نامناسب در گروه‌ها و کانال‌ها توسط کاربران، از دیگر منابع پایش محتوا در شاد است. 

از دی ماه سال گذشته تا کنون ۱۷۰ هزار فایل نامناسب در شاد حذف شده است. به طور میانگین ۲۰۰ محتوا در روز فیلتر و ۱۰ میلیون فایل در ماه بررسی می‌شود. 

شبکه شاد در تلاش است با تمهیدات لازم، محیطی سالم برای فعالیت دانش‌آموزان در فضای مجازی فراهم کند.

انتهای پیام/
شبکه شاد #یوسف_نوری #آموزش_و_پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر