کد خبر: 1244162 A

رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران و نماینده دائم جمهوری اسلامی در مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو، بر ضرورت ارتباط، همکاری و هماهنگی بیشتر برای انعکاس فعالیت‌ها و برنامه‌های جمعیت در سطح بین الملل تاکید کردند.

به گزارش ایلنا، پیرحسین کولیوند که همراه هیاتی برای شرکت در نشست مجمع عمومی و شورای نمایندگان نهضت جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر به ژنو سفر کرده، پس از ورود به این شهر با اسماعیل بقایی هامانه، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در مقر اروپایی سازمان ملل متحد در ژنو دیدار کرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، موضوعات و مباحث مشترک بشردوستانه، تغییرات اقلیمی به خصوص پدیده ریزگردها و گرد و غبار، مهاجرت و پناهندگان، نشست‌های زیست‌محیطی سال ۲۰۲۲، مساله تحریم‌ها، قربانیان بمباران شیمیایی سردشت و همکاری‌های بلند مدت دولت جمهوری اسلامی با کمیته بین المللی صلیب سرخ و فدراسیون بین المللی از جمله مهم‌ترین مباحث و موضوعات مطرح شده در این دیدار بود.

همچنین در ادامه این دیدار،  موضوع ترویج و آموزش حقوق بین الملل بشردوستانه در میان نیروهای مسلح در داخل کشور نیز مورد بحث و بررسی طرفین قرار گرفت و به نقش مهم و ارزنده کمیته ملی حقوق بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران در این راستا اشاره شد.

در پایان نیز، کولیوند، رئیس جمعیت هلال‌احمر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد مقر اروپایی سازمان ملل متحد، خواهان ارتباط، همکاری و هماهنگی بیشتر برای انعکاس فعالیت‌ها و برنامه های جمعیت در سطح بین المللی شدند. همچنین سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژنو و همکاران ایشان به عضویت افتخاری جمعیت هلال احمر درآمدند.

انتهای پیام/
رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر