کد خبر: 1243393 A

جلسه‌ای با رویکرد ضرورت بررسی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های جدید ایجاد شده در فراجا و برای ارتقا سطح همکاری و اقدامات مشترک این نهاد و قوه قضائیه به ریاست معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و با حضور قائم‌مقام و مدیران کل ادارات مختلف این معاونت و نماینده دادستان، معاون و مشاور ناجا برگزار شد.

به گزارش ایلنا، اصغر جهانگیر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با تاکید بر نقش مهم همه نهادها در پیشگیری و کنترل جرم گفت: اگر همه ظرفیت‌های موجود نهادهای دست‌اندرکار احصا و دسته‌بندی شود دچار تشتت نمی‌شویم.

جهانگیر افزود: برای پیشبرد اهداف و استفاده از پتانسیل موجود در نهادها باید ظرفیت‌های نظامی و انتظامی، قضایی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اطلاع‌رسانی و رسانه‌ای، اداری و قانونی احصا شود و با دسته‌بندی آنها از تمام این توان استفاده کرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه اظهار کرد: وقتی این قابلیت‌ها و پتانسیل‌ها احصا شود تبدیل به ظرفیت عملی و اجرایی می‌شود و می‌توان با این توان مضاعف به مقابله با آسیب‌های اجتماعی و کاهش ورودی پرونده‌ها رفت.

در پایان این جلسه جهانگیر با تاکید بر نقش این معاونت و ضرورت هم‌افزایی با فراجا در پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: اگر همه نهادها چشمان بینا داشته باشند و از ظرفیت‌های موجود به درستی استفاده کنند جامعه‌ای سالم خواهیم داشت و می‌توان سطح آسیب‌های اجتماعی را به حداقل رساند.

انتهای پیام/
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر