کد خبر: 1225941 A

نخستین رویداد ملی جغرافیا با هدف معرفی رشته‌های جغرافیا برای کارآفرینی و تجاری‌سازی ایده‌ها در حوزه جغرافیا در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، مهران مقصودی، عضو هیئت علمی دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران با اعلام این خبر گفت: نخستین رویداد ملی جغرافیا با هدف کمک به حل مسائل جامعه، دولت و بخش خصوصی و ایجاد فضایی برای معرفی و هدایت ایده‌ها و کسب‌وکارهای خلاق مساله‌محور در حوزه علوم جغرافیا از سوی مؤسسه جغرافیای دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: این رویداد در سه بخش ارائه ایده‌ها (توسط دانشجویان)، ارائه نیازهای دستگاه‌ها و سازمان‌ها و همچنین معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف علوم جغرافیایی برگزار می‌شود.

رئیس مؤسسه جغرافیای دانشگاه تهران با اشاره به اینکه رشته جغرافیا یک رشته بین‌رشته‌ای است که با حوزه‌های بسیاری مثل گردشگری، ژئومرفولوژی، اقلیم‌شناسی مرتبط است، گفت: با توجه به این ارتباط، ظرفیت‌های زیادی برای کارآفرینی و ایجاد کسب‌وکار در این حوزه وجود دارد.

مقصودی تاکید کرد: بر خلاف تصور، رشته جغرافیا رشته‌ای نیست که دانشجویان این رشته صرفاً بخواهند پایان‌نامه و مقاله تولید کنند بلکه ظرفیت‌های زیادی برای اشتغال و کارآفرینی در علوم جغرافیای وجود دارد که دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته‌های جغرافیا می‌توانند ضمن حل مسائل جامعه به کارآفرینی و بازار کسب‌وکار در این حوزه نیز وارد شوند.

به گفته مقصودی، نخستین رویداد ملی جغرافیا اواخر خرداد ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود و دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته‌های جغرافیا همه دانشگاه‌ها می‌توانند در این رویداد شرکت کنند.

انتهای پیام/
#دانشگاه_تهران #نخستین_رویداد_ملی_جغرافیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر