کد خبر: 1126308 A

یشترین تماس و گلایه شهروندان تهرانی در مرداد ۱۴۰۰ شامل تأخیر اتوبوس بخش خصوصی می‌شود که نسبت به مرداد سال گذشته، ۶۵ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایلنا، طبق آمار مرکز نظاراتی ۱۸۸۸، بیشترین تماس و گلایه شهروندان تهرانی در ماه گذشته (مرداد ۱۴۰۰) مربوط به حوزه اتوبوسرانی بخش خصوصی می‌شود. همچنان همانند ماه‌های گذشته تأخیر اتوبوس بخش خصوصی در صدر نمودار موضوعات گلایه مندی دارای فراوانی است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته خود ۶۵ درصد افزایش داشته است. البته این آمار نسبت به ماه‌های گذشته خود کاهش داشته است برای مثال خرداد امسال ۵۳۴ مورد تماس با موضوعیت تأخیر اتوبوس بخش خصوصی به ثبت رسیده است.

دومین موضوعی که دارای بیشترین تماس اعتراضی شهروندان است مربوط به ساخت و احداث بنای بدون مجوز می‌شود. همچنین باقی موضوعات دارای گلایه مندی شهروندان به ترتیب شامل تغییر کاربری مسکونی به تجاری و اداری، نظارت بر عملکرد پیمانکاران، عملکرد کارگران و میادین بازار و مزاحمت صنفی صنایع و مشاغل مزاحم است.

موضوع تأخیر اتوبوس بخش خصوصی همراه با ۳۰۴ تماس تلفنی از ابتدای مرداد تا کنون (۲۳۹ تماس در مرداد ۱۳۹۹)، ساخت و احداث بنای بدون مجوز همراه با ۸۶ تماس تلفنی از ابتدای مرداد تا کنون (۲۶ تماس در مرداد ۱۳۹۹)، تغییر کاربری مسکونی به تجاری و اداری همراه با ۸۶ تماس از ابتدای مرداد تا کنون (۷۳ تماس در مرداد ۱۳۹۹)، نظارت بر عملکرد پیمانکاران همراه با ۵۶ تماس از ابتدای مرداد تا کنون (۱۹ تماس در مرداد ۱۳۹۹)، عملکرد کارگران و میادین بازار همراه با ۴۶ تماس از ابتدای مرداد تا کنون (۳۰ تماس در مرداد ۱۳۹۹)  و مزاحمت صنفی صنایع و مشاغل مزاحم همراه با ۴۵ تماس از ابتدای مرداد تا کنون (۸ تماس در مرداد ۱۳۹۹) بوده است.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر،  مرکز نظارتی ۱۸۸۸، ۶ اقدام مهم و اثربخش انجام داده است. مهمترین اقدامات و اثربخشی‌ها در تیر ۱۴۰۰ شامل رفع خاموشی و تأمین روشنایی بوستان‌های امام رضا (ع) (ناحیه ۳ منطقه ۵)، صدر، نیاوران و دستواره (منطقه ۱) و همچنین فضای سبز واقع در خیابان ۱۷ شهریور خیابان شهید کیامنش (ناحیه ۱ منطقه ۱۴) و فضای سبز روبروی دانشگاه پیام نور واقع در بزرگراه صدر؛ مرمت کف‌پوش زمین بازی پارک آلاله در بزرگراه ستاری، نبش شقایق هشتم؛ تعمیر و رفع خطر باز شدن درزهای انقطاع پل سواره رو در بلوار دهکده المپیک شمال به جنوب پل روگذر به سمت بزرگراه حکیم؛ نصب و رفع نواقص وسایل بازی در فضای سبز شهرک گلستان، میدان ساحل، بلوار جوزانی؛ نصب تابلو ایستگاه اتوبوس برای ایستگاه واقع در پل شهرک هما در اتوبان همت نرسیده به اشرفی اصفهانی و همچنین نصب جایگاه در ایستگاه اتوبوس تهرانسر شرقی بلوار یاس، خیابان گل محمدی و پلمب و رفع مزاحمت های آلودگی صوتی و زیست محیطی کارواش مژده واقع در بلوار ابوذر، نرسیده به پل دوم، نبش کوچه احمد رفعت نیا است.

انتهای پیام/
تهران سامانه 1888
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر