کد خبر: 1100634 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران درباره ادامه تحصیل کسری نوری پس از طی محکومیت قضایی توضیحاتی را ارائه کرد.

«سید داود آقایی» معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص لغو حکم اخراج کسری نوری و شیوه ادامه تحصیل این دانشجو توضیح داد: در تاریخ ۱۴۰۰/۴/۱۳، کمیسیون موارد خاص دانشگاه تهران جلسه‌ای تشکیل داد که موضوع آن بررسی بازگشت به تحصیل کسری نوری بوده است.این بررسی به پیشنهاد و درخواست مادر کسری نوری که خواهان بازگشت وی به ادامه تحصیل بوده، صورت گرفته است، زیرا محکومیت قضایی وی از اسفند سال ۱۳۹۶ تاکنون ادامه داشته است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران بیان کرد: در تاریخ ۱۴۰۰/۴/۱۳ کمیسیون موارد خاص دانشگاه تصمیم به ابطال حکم محرومیت از تحصیل آقای کسری نوری گرفت و حکمی که تاریخ ۹۹/۹/۱ از طریق دانشگاه اعمال شده بود، لغو و اجازه ادامه تحصیل به وی داده شد.

آقایی درباره چگونگی ادامه تحصیل کسری نوری بیان کرد: زمانی که دوره محکومیت قضایی به پایان برسد، امکان ادامه تحصیل برای او وجود دارد. البته این حکم در ادامه به تبصره ماده ۱۱۳ شیوه نامه اجرایی آیین‌نامه انضباطی دانشجویان استناد کرده که در آن آمده است، در صورت پیگرد یا محکومیت قضایی که منتهی به بازداشت موقت یا حبس دانشجو شود؛ مدت بازداشت و حبس جزو سنوات دانشجو محسوب نمی‌شود.

وی درخصوص تسهیل شرایط تحصیل بعد از اجرای حکم اظهار داشت: همچنین در ادامه حکم آماده است که دانشجو پس از پایان محکومیت خود می‌تواند به تحصیل ادامه دهد و دانشگاه هم باید به نحو مقتضی نسبت به ادامه تحصیل دانشجو مساعدت کند. چنانچه مدت محکومیت دانشجو از مدت مجاز تحصیلی دانشجو بیشتر باشد، دانشگاه باید نحوه ادامه تحصیلش را با موقعیت جدید آموزشی تطبیق دهد و تمهیدات و تسهیلات لازم را فراهم سازد که فرد بتواند تا پایان، تحصیل خود را ادامه دهد و مدرکش را بگیرد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران بیان کرد: در آخر این حکم هم اعلام شده است، در صورت احراز شرایط ادامه تحصیل بر اساس ضوابط و مقررات مربوطه، ادامه تحصیل آقای کسری نوری پس از طی محکومیت قضایی در دانشگاه تهران بلامانع است و وقفه تحصیلی ایشان هم جزو سنوات تحصیل‌شان محسوب نمی‌شود.

آقایی تاکید کرد: در هر صورت تمهیدات لازم اندیشیده شده تا آقای کسری نوری هر موقع امکان شروع به تحصیل در دانشگاه را داشت ادامه تحصیل بدهد. لازم به ذکر است که این شخص در مقطع کارشناسی ارشد حقوق بشر درس می‌خواند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران بیان کرد: من از مدت زمان محکومیت وی اطلاع ندارم، اما از اسفند ۱۳۹۶ محکومیت شروع شده و همچنان ادامه دارد. البته این امکان هم وجود دارد که او مشمول عفو یا بخشش قرار گیرد و بتواند ادامه تحصیل دهد.

انتهای پیام/
دانشگاه تهران کسری نوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر