کد خبر: 1096839 A

شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰، از سوی مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شد.

به گزارش ایلنا، در اجرای سیاست‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، مبنی بر بهره‌مندی فرزندان لازم التعلیم اتباع افغانستانی از امکانات آموزشی، «شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰»، از سوی مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور به ادارات کل استان‌ها ابلاغ شد.

از اهداف اصلی این شیوه نامه، فراهم نمودن امکان «دسترسی به آموزش پایه برای کودکان لازم التعلیم اتباع خارجی»، «ایجاد فرصت‌های برابر و عدالت آموزشی، برای همه دانش آموزان و افراد لازم التعلیم» در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و «توسعه بهداشت در جامعه دانش آموزان اتباع خارجی» با هدف حفظ سلامت دانش آموزان مدارس کشور، ذکر شده است.

بر این اساس، دانش آموزان اتباع خارجی دارای مدارک مجاز گذرنامه و روادید معتبر، جزو دانش آموزان مشمول ثبت نام و تحصیل در مدارس کشورمحسوب می‌شوند.

در بخشی از این شیوه نامه آمده است: ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در هنرستان‌های شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش با رعایت سهمیه پذیرش ۲۰ درصدی از ظرفیت در ناحیه، شهرستان و منطقه در رشته‌های شاخه فنی و حرفه‌ای و رشته های: پویانمایی، سینما، نمایش، عکاسی، موسیقی، نوازندگی و شاخه کاردانش، هتل داری، نقاشی ایرانی، صحافی و جلوه‌سازی و نوازندگی سازهای ایرانی و خارجی آواز ایرانی، بلامانع است.

شایان ذکر است؛ ثبت نام اتباع خارجی در مدارس مناطق ممنوعه تردد وامکان اتباع خارجی در جمهوری اسلامی ایران مجاز نمی‌باشد.

شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی را از اینجا مشاهده کنید.

انتهای پیام/ دانلود فایل
آموزش و پرورش استان امور بین الملل دانش آموزان عکاسی سال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر