خبرگزاری کار ایران

| 04:08   
کد خبر : ۴۲۰۱۷۶
دبیر خانه کارگر قزوین خطاب به نمایندگان مجلس:

خطر لایحه اصلاح قانون کار را جدی بگیرید

یک فعال صنفی کارگری در استان قزوین نسبت به تبعات جبران ناپذیر تصمیمی که اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برای بررسی لایحه اصلاح قانون کار گرفته‌اند، هشدار داد.

خطر لایحه اصلاح قانون کار را جدی بگیرید

عید علی کریمی با اعلام این مطلب به ایلنا گفت: گشودن لایحه معیوب اصلاح قانون کار در جلسه رسمی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تبعات جبران ناپذیری را برای جامعه به دنبال دارد.

وی بابیان اینکه تمامی صحبت‌هایی که از سوی مدافعان لایحه مذکور عنوان می‌شود تنها وعده‌هایی جذاب و فریبنده است؛ افزود: تصویب مفاد این قانون منافع کارگران شاغل، بیکار و بازنشسته را به خطر خواهدانداخت.

دبیر اجرایی خانه کارگر قروین افزود: در این لایحه پایه‌های خانواده‌های تمامی مزدبیگران کارگران خواهد لرزید و قطع یقین تبعات تصویب و اجرای این مقررات فراتر از خانوارهای کارگری بوده و تا پشت میز مدیران واحدهای صنعتی و کارفرمایان نیز ادامه خواهد یافت.

این فعال کارگری گفت: قطع یقین با تصویب و اجرای مقررات جدید نارضایتی شغلی کارگران تا دوچندان افزایش می‌یابد و چنانچه این اتفاق بیفتد امکان تامین امنیت سرمایه در فعالیت‌های مولد صنعتی وجود نخواهد داشت. 

وی گفت: شاید بتوان تصور کرد که با بازگذاشتن دست کارفرمایان دولتی و خصوصی در اخراج و سرکوب مزد، جویندگان کار برای تامین بقاء مجبور به پذیرفته شدن شرایط کارفرمایان خواهند شد اما در این صورت چه تضمینی وجود دارد که افراد شاغل با جان و دل در راستای تامین منافع کارفرمایان مشغول کار شوند.

این فعال صنفی کارگری هشدار داد: حذف جنبه‌های حمایتی قانون کار نقض مقاوله‌نامه‌های بنیادین حقوق کار و اصول قانون اساسی است و انجام آن می‌تواند تبعات زیان بخشی را برای آنها به دنبال دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز