کد خبر: 1187630 A

فاجعه وحشتناک در جام ملت‌های آفریقا؛

دیدار شب گذشته کامرون مقابل کومور 8 کشته و حدود 50 مجروح بدحال بر جای گذاشت.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، رقابت‌های جام ملت‌های آفریقا این روزها برگزار می‌شود و اخبار و اتفاقات جالب توجهی در دل خود دارد ولی دیشب یک فاجعه وحشتناک کام فوتبالدوستانی که این مسابقات را دنبال می‌کنند را تلخ کرد.

کامرون و کومور دیشب در مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آفریقا به مصاف هم رفتند. این بازی در ورزشگاه اولمبه برگزار شد که ظرفیت حضور 60 هزار تماشاگر دارد. بر اساس قوانین کنفدراسیون فوتبال آفریقا، در هر بازی باید 80 درصد ظرفیت ورزشگاه پر شود.

در این مسابقه هم باید 50 هزار تماشاگر وارد ورزشگاه می‌شد اما حضور همین تعداد از علاقمندان فوتبال هم فاجعه آفرید. ازدحام جمعیت در درهای ورود ورزشگاه باعث شد دست کم هشت نفر از دنیا بروند. اسکای نیوز این خبر را منتشر کرده و از مصدوم‌شدن 38 نفر دیگر هم خبر داده است.

photo_۲۰۲۲-۰۱-۲۵_۰۹-۳۷-۲۹

طبق اعلام مقامات رسمی حداقل 8 نفر در جریان ورود به ورزشگاه اولمبه برای مشاهده دیدار کامرون و کومور جان خود را از دست داده‌اند و حداقل 38 مصدوم به بیمارستان Messassi (نزدیک‌ترین بیمارستان به ورزشگاه) مراجعه کرده‌اند. ناصری پل بیا، از مقامات دولت کامرون اعلام کرد: تلفات بیشتری در راه خواهد بود.

اولینگا وردنس، یکی از پرستاران این بیمارستان گفت: بسیاری از مصدومین اوضاع بسیار بدی داشته‌اند و مجبور یه انتقال آن‌ها به بیمارستان‌ها مجهزتر شدیم.

photo_۲۰۲۲-۰۱-۲۵_۰۹-۳۷-۳۰

 

در این بازی 50 هزار نفر در ورزشگاه 60 هزارنفری حضور پیدا کرده‌ بودند و کامرون هم توانست رقیب را 12 شکست دهد.

خبرگزاری فرانسه هم در گزارشی تعداد کشته‌ها را 8 نفر عنوان کرد و نوشت: سقف 60 درصدی ورزشگاه پر شده بود و حتی 80 درصد ورزشگاه در اختیار تماشاگران قرار گرفت. بر اساس گزارش اولیه وزارت بهداشت کامرون، "هشت مورد مرگ ثبت شده است. این وزارتخانه گفت که قربانیان فورا با آمبولانس‌ها منتقل شدند، اما ترافیک سنگین جاده‌ای باعث کاهش سرعت انتقال شد.

به گفته این وزارتخانه، حدود 50 نفر در این حادثه مجروح شدند، از جمله دو نفر با جراحات متعدد و دو نفر دیگر با جراحات شدید سر.

photo_۲۰۲۲-۰۱-۲۵_۰۹-۳۷-۲۸

طبق گزارش‌ها، یک نوزاد نیز توسط جمعیت زیر پا گذاشته شد، اگرچه نوزاد فورا بیرون کشیده شد و به بیمارستان عمومی یائونده منتقل شد و در وضعیت پزشکی پایدار قرار دارد.

کنفدراسیون فوتبال آفریقا (CAF) که رقابت‌های شاخص این قاره را اداره می‌کند، گفت که در حال بررسی وضعیت و تلاش برای دریافت جزییات بیش‌تر در مورد آنچه رخ داده است. این بیانیه افزود: در ارتباط مستمر با دولت کامرون و کمیته سازماندهی محلی است.

photo_۲۰۲۲-۰۱-۲۵_۰۹-۳۷-۲۷

مانائودا مالاچی، وزیر بهداشت کامرون، تصاویری را در توییتر منتشر کرد که نشان می‌دهد در حال بازدید از بیمارستانی است که در حال مداوای مجروحان این حادثه است.

انتهای پیام/
تیم ملی کامرون تیم ملی کومور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر