کد خبر: 1232796 A

سیزدهمین اجلاس سالانه «روسیه و جهان اسلام» با حضور ایران و نمایندگان ۵۵ کشور اسلامی به میزبانی شهر کازان روسیه کار خود را آغاز کرد.

به گزارش ایلنا، سیزدهمین اجلاس سالانه «روسیه و جهان اسلام» و نمایشگاه محصولات حلال، با حضور هیات‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ۵۵ کشور اسلامی، از جمله جمهوری اسلامی ایران در شهر کازان روسیه آغاز شد.

جمهوری اسلامی ایران با اعزام هیات سیاسی و پارلمانی و نیز حضور در بخش نمایشگاه محصولات حلال، حضوری پر رنگ در این اجلاس سالانه دارد.

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران و چهار نماینده مجلس شورای اسلامی، از جمله حسین حاتمی، ابوالفضل عمویی، حسن محمدیاری و کیومرث سرمدی واله، و احمدوند رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه، اعضای هیات سیاسی، پارلمانی و فرهنگی کشورمان در اجلاس امسال را تشکیل می‌دهند.

در بخش نمایشگاه محصولات حلال نیز، پاویون جمهوری اسلامی ایران با عرضه محصولات حلال شرکت‌های ایرانی، بازدید کنندگان بسیاری به خود جذب کرده است.

شرکت ایران گارمنت وابسته به سازمان اتکا، شرکت ویتانا و شرکت لبنیات کاله، در نمایشگاه امسال شرکت کرده‌اند.

همچنین میربیزنس بانک، متعلق به بانک ملی جمهوری اسلامی ایران که نقش مهمی در توسعه تجارت و مبادلات پولی و بانکی ایفا می‌کند، در نمایشگاه امسال حضور دارد.

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این نمایشگاه و غرفه‌های ایرانی، با الکسی پسوشین، نخست وزیر تاتارستان دیدار و درباره راه‌های توسعه مناسبات اقتصادی و فرهنگی رایزنی کرد.

 

انتهای پیام/
ایران و روسیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر