کد خبر: 1225458 A

یادداشت اختصاصی بهادری جهرمی؛

علی بهادری جهرمی در یادداشتی با اشاره به روز جهانی کار و کارگر نوشت: عمود خیمه تولید ملی، کارگران هستند. در اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی، کارگران از دو جنبه در خط مقدم بودند: در تحریم‌های بی‌سابقه و ظالمانه، با کار متعهدانه نگذاشتند چرخ اقتصاد بخوابد و آن را به بهترین وجه گرداندند

هزار و اندی سال پیش از آن‌که در انقلاب صنعتی میلیون‌ها کارگر میان آهن و آتش یا در تونل‌های نمور معدن‌های زغال‌سنگ، شبانه‌روزی و خانوادگی کار کنند تا لقمه نانی بخور و نمیر نصیب‌شان شود و تا آخر عمر هم رعیت و متعلق به طبقه فرودست باشند، پیامبر رحمت، محمد مصطفی (ص) بر دست کارگران بوسه می‌زد، با آن‌ها بر سر یک سفره می‌نشست و «اعطهم اجورهم قبل ان یجف عرقهم» را بنیان نهاد. کرامت کارگر در نظام اسلامی، ذاتی است. 

 عمود خیمه تولید ملی، کارگران هستند. در اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی، کارگران از دو جنبه در خط مقدم بودند: در تحریم‌های بی‌سابقه و ظالمانه، با کار متعهدانه نگذاشتند چرخ اقتصاد بخوابد و آن را به بهترین وجه گرداندند. از طرف دیگر، فشارهای اقتصادی و تنگی‌های معیشتی را هم بیش از سایر اقشار تحمل کردند. البته دلایل تقدیر خالصانه از کارگران ایرانی محدود به این دو مورد نیست. در فراز و نشیب‌های انقلاب، کارگران پیش‌قدم دفاع از ارزش‌های اسلامی - ایرانی بوده‌اند. ۱۴ هزار شهید کارگری گواه این موضوع است. 

دولت مردمی اهتمام ویژه‌ای به حل مشکلات جامعه کارگری دارد. افزایش کم‌سابقه ۵۷ درصدی حداقل دستمزد در سال ۱۴۰۱ و فراگیر کردن بیمه از همین قبیل است. اجرای قانون بخشودگی جرائم کارفرمایان بدهکار واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی، خدماتی و اصناف، برقرای مجدد معافیت بیمه‌ای کارگاه‌های ۵ نفره و کمتر، احیای کارخانه‌های مهم و با آمار اشتغال بالا پس از چندین سال تعطیلی و مواردی از این دست نمونه‌هایی هستند که راسخ بودن و برنامه داشتن دولت مردمی را در حمایت از کار و کارگر ایرانی نشان می‌دهد. با همراهی جامعه کارگری و به سرانجام رسیدن برنامه‌های دولت، روزهای خوش‌تر کار و کارگر ایرانی در پیش‌ است. خداقوت به همه کارگران زحمت‌کش و متعهد ایران.

انتهای پیام/
روز جهانی کار و کارگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر