کد خبر: 783334 A

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی زنجان مطرح کرد:

مدیر کل کار ، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان، با اشاره به آخرین آمار بیکاری در استان زنجان، گفت: 31 هزار و 600 نفر در استان زنجان بیکار مطلق وجود دارد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از زنجان، محمد رضا یوسفی، امروز در نشست خبری با اشاره به هدفگذاری اشتغال استان در سال‌جاری اظهار داشت: از طریق تبصره 18و سایر منابع بالغ بر یک هزار و 400 میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغال پرداخت خواهد شد.

یوسفی با بیان اینکه استان زنجان دقت کامل در ارائه آمار اشتغال دارد، ادامه داد: در تلاش برای ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی استان بودیم که شاهد پیشرفت قابل توجه در این راستا هستیم.

یوسفی، ادامه داد: فعالیت در بخش خدمات دارای شرایط ویژه در حوزه سرانه اشتغال و زود بازده را شامل می شود.

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان، خبر از تدوین و راه اندازی پیوست اشتغال استان را داد و گفت: کمیته رصد اشتغال استان با هدف تبین اشتغال و نظارت فعالیت دارد.

یوسفی، رصد اشتغال را در گام اول مربوط به طرح‌های اشتغال روستایی برشمرد و گفت: در گام دوم این رصد اشتغال شامل فعالیت‌های دیگر نیز می شود.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان، آمار نرخ بیکاری استان را در سالهای اخیر با کاهش 5/8درصدی عنوان کرد و افزود: جمعیت شاغل استان دارای افزایش قابل توجه با توجه به جمعیت استان بوده است.

یوسفی، نرخ مشارکت اقتصادی را دارای وضعیت مطلوب با افزایش 2/1عنوان کرد و گفت: سهم اشتغال استان در سال 98 نیز دارای کاهش بوده است.

به گفته یوسفی کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری در استان در مقایسه با نرم کشوری دارای فعالیتها و وضعیت مطلوب بوده است که سیاست استان بر تقویت و ایجاد برخی مشاغل خدماتی است.

وی با اشاره به تقویت بخش مشاغل خدماتی و توسعه فعالیت های صنعتی تصریح کرد: آمارهای اشتغال در استان زنجان دارای شفافیت است.

این مسئول در استان زنجان، تکمیل زنجیره های تولید را مهم ارزیابی کرد و گفت: هدف از تکمیل زنجیره های تولید ، تولید پایدار در جامعه است.

وی، با اشاره به آخرین آمار بیکاری در استان زنجان، گفت: مدیر کل کار تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان، مدیر کل کار تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان،.

یوسفی، با بیان اینکه حدود 19 درصد آمار بیکار فارغ التحصیل دراستان داریم، تصریح کرد: در صدد بالابردن ایجاد آمار اشتغال فارغ التحصیلان در جامعه با راه اندازی واحد های تولیدی فعال و غیر فعال دراستان هستیم.

این  مقام مسول دراستان زنجان، با اشاره به اینکه مرجع اصلی آمار اشتغال و بیکاری استان با مرکزیت اصلی آمار ایران بوده است و گفت: استان زنجان در خصوص وضعیت پرداخت تسهیلات یکی از استان‌های موفق بوده است.

وی، با بیان اینکه در سه ماهه اول سالجاری با افزایش 47 درصدی جمعیت استان در مراکز کاریابی بودیم، ادامه داد: عملکرد اشتغال استان وابسته به مداخلات دولت با سیاستهای حوزه اشتغال مرتبط بوده است .

وی فضای فراهم شده زمینه کسب و کار را مهم ارزیابی کرد و گفت: بازگشت برخی واحدهای تولیدی به چرخه تولید و فعالیت ازمهم ترین اقدامات در استان خواهد بود.

یوسفی، با اشاره به شرایط مطلوب کسب و کار در جامعه برای تولید کنندگان داخی گفت: عرضه برای فعالیتهای داخلی و تولید کنندگان داخلی فراهم است.

وی،  فعالیت سرمایه گذران داخلی را مهم دانست و تصریح کرد: در آینده نزدیک شاهد راه اندازی واحدهای تولیدی تعطیل شده در استان خواهیم بود.

انتهای پیام/
یوسفی مدیرکل کار و تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان،
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر