خبرگزاری کار ایران

| 22:23   
کد خبر : ۱۳۳۲۳۵۳

راهنمای خرید قفسه بندی انبار فلزی شرکت انبار تجهیز آسیا

قفسه بندی انبار فلزی از مقاوم ترین و متنوع ترین انواع قفسه می باشد که نه تنها در انبارهای بزرگ و صنعتی، بلکه در منازل و مغازه ها نیز استفاده میشوند. این قفسه ها بر اساس شکل و ساختار کلی، نحوه چیدمان و جا به جایی بار، نوع کالا و بار در هر ردیف، میزان تحمل وزن و غیره دارای تنوع بالایی هستند.

راهنمای خرید قفسه بندی انبار فلزی شرکت انبار تجهیز آسیا

به همین دلیل در زمان خرید باید به ویژگی های مختلف آنها توجه شود و متناسب با شرایط محیط و نوع کالا بهترین گزینه را انتخاب کرد. انبار تجهیز آسیا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان قفسه بندی انبار فلزی در مدل های مختلف می باشد که تنوع بالایی را در محصولات خود ارائه داده است. برای خرید این محصولات پیشنهاد می کنیم ادامه مطلب را مطالعه کنید.

انواع قفسه بندی فلزی انبار تجهیز آسیا

ساختار قفسه انبار فلزی انبار تجهیز بر اساس نوع و شکل و ابعاد کالا و بار طراحی میشود تا چیدمان و جا به جایی آنها با کمترین احتمال سقوط و ریزش انجام شود. بر همین اساس می توان نوع و مدل قفسه ر ا انتخاب کرد. به عنوان مثال، اگر وزن بارها سبک بوده و چیدمان و جا به جایی توسط اپراتور انسانی انجام میشود، قفسه های مشبک بهتر از پالت راک عمل می کنند. برای درک بهتر ویژگی های ساختاری هر یک از قفسه ها بر اساس نوع بار و کالای و نحوه چیدمان آنها را در گروه های زیر می توان دسته بندی کرد:

قفسه بندی بار پالتی

در محیط های صنعتی که تعداد زیادی از کالاهای تقریبا مشابه با هم در یک ردیف قفسه قرار میگیرند، ابتدا روی پالت چیده شده و با لیفتراک به درون قفسه انتقال پیدا می کنند. مهم ترین ویژگی این قفسه ها قرار گرفتن پالت های حاوی تعداد زیاد کالا با وزن سنگین می باشد. به همین دلیل قفسه ها باید تحمل وزن و استحکام بالایی داشته باشند. انواع قفسه بندی بار پالتی عبارتند از:

قفسه بندی پالت راک

یکی از مقاوم ترین و رایج تر ین انواع قفسه های فلزی در انبار کارخانجات و سوله های بزر گ، قفسه صنعتی راک  Pallet Shelving Rock  می باشد. این قفسه ها از اجزای فلزی بسیار مقاومی تشکیل شده و به دلیل وجود ستون، مهاربندهای افقی و ضربدری و محافظ در برابر وزن سنگین پالت ها و ضبه و غیره مقاومت دارد. ساختار هر یک از ردیف های این قفسه ها به گونه ای طراحی شده که پالت روی بازوهای مخصوص قرار گرفته و به آسانی توسط لیفتراک های شاخک دار جا به جا میشود. د ر ساخت این بازوها از کلیپ سه ناخنه، کلیپ چهار ناخنه با بازوی رولفرم استفاده شده و محافظ مقابل سازه نیز در جلوگیری از ضربه لیفتراک و ریزش پالت ها جلوگیری می کند.

از مهم ترین ویژگی های قفسه های راک صنعتی انبارتجهیز آسیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارتفاع این قفسه ها تا 16 متر قابل افزایش است.
 • این قفسه ها با اتصالات بسیار مقاوم کاملا روی زمین ثابت شده و به همین دلیل استحکام آنها افزایش پیدا می کند.
 • دهانه و عمق هر یک از ردیف ها دارای تنوع بوده و متناسب با نوع کالا می توان دهانه های 1.35 الی 4 متر و عمق 70 الی 120 سانتی متر را انتخاب کرد.
 • این قفسه ها در هر طبقه حداکثر 6000 کیلوگرم وزن را تحمل می کنند.
 • با توجه به شرایط محیط و نحوه چیدمان قفسه ها می توان سیستم by order را برای جا به جایی بار در قفسه پیاده سازی کرد.
 • امکان طراحی و ساخت این قفسه ها به صورت دیواره دار و مسطح وجود دارد.
 • جا به جایی و چیدمان بار در این قفسه ها تنها به کمک لیفتراک و بالابرها امکان پذیر است.

 

02

قفسه بندی درایوین

در انبارهایی که محدودیت در فضای داخلی وجود دارد، با حذف راهروهای بین ردیف های قفسه ها می توان این مشکل را برطرف کرد. قفسه بندی درایوین یکی از انواع قفسه های فلزی انبار تولیدشده در انبار تجهیز آسیا می باشد که راهروی بین قفسه ها به درون سازه انتقال یافته است. به عبارت دیگر، در این قفسه ها تونل ایجاد شده و لیفتراک های شاخک دار پالت های بار را از انتها تا ابتدای آن قرار می دهند.

در روی دیواره های تونل ریل هایی برای قرار گیری پالت ها به صورت چند طبقه تعبیه میشود تا بهره وری انبار  را تا حد امکان افزایش داد. با توجه به اینکه پالت ها درون تونل قفسه قرار میگیرند، حداکثر قدرت تحمل وزن آنها کمتر از قفسه های راک بوده و به 2000 کیلوگرم در هر پالت کاهش می یابد. همچنین لازم به ذکر است، متناسب با شرایط محیط انبار و تعداد پالت ها می توان ابعاد تونل را یک الی 10 متر در نظر گرفت.

03

قفسه بندی شاتل درایوین

قفسه های شاتل درایوین نوع خاصی از قفسه خودراهرو یا درایوین است، با این تفاوت که جا به جایی پالت درون تونل به صورت خودکار با شاتل های متحرک انجام میشود. پالت های بار توسط لیفتراک به ابتدای تونل منتقل شده و سپس شاتل متحرک آن را به انتها حرکت می دهد. با توجه به قیمت بالای این سازه ها کمتر در انبارها مورد استفاده قرار میگیرند و گزینه ای ایده آل برای انبارهای مکانیزه محسوب میشود.

قفسه بندی بار شاخه ای

نوع دیگری از قفسه های انبار فلزی برای چیدمان بارهای شاخه ای و رول شده طراحی شده اند. این قفسه ها دارای دو زیرمجموعه هستند که عبارتند از:

 • قفسه بندی بازویی: ساختار این قفسه ها شبیه به راک می باشد، با این تفاوت که قاب جلوی سازه حذف شده و بازوهای فلزی مقاوم به صورت عمودی به صفحه پشت قفسه نصب میشود. بارهای شاخه ای مانند میلگرد، تخته و الوار، ورق های ام دی اف و فرش و موکت براحتی روی بازوها قرار گرفته و با سیستم by order جا به جا میشوند.
 • قفسه بندی کانتی راک: بارهای شاخه ای در این قفسه ها به صورت خشابی از یک سمت وارد ردیف ها میشود. ساختار این قفسه ها به گونه ایست که بارهای شاخه ای تنها به کمک اپراتورهای انسانی به صورت تک از یک سمت انجام شده و فضای خالی به اندازه کافی در کنار قفسه باید در نظر گرفته شود.

قفسه بندی بار دستی

در انبارهایی که دارای کالا و بارهای با وزن سبک یا متوسط هستند، چیدمان بار در قفسه به کمک اپراتورهای انسانی و چرخ دستی انجام میشود. این قفسه ها در مغازه ها و انبار کارگاه های تولیدی لوازم خانگی و موارد مشابه کاربرد زیادی دارند. از مهم ترین زیرمجموعه های این قفسه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قفسه بندی مشبک یا پیچ و مهره ای
 • قفسه بندی راک کفپوشدار سبک
 • قفسه بندی راک کفپوشدار سنگین

طراحی و تولید قفسه بندی انبار فلزی

انبار تجهیز آسیا با بهترین متریال و رعایت استانداردهای روز دنیا تنوع بالایی از انواع قفسه های فلزی را ارائه داده و با گارانتی یک ماهه، خدمات پس از فروش 10 ساله با قیمت تولیدی ارائه می دهد. این قفسه ها بعد از بررسی شرایط محیط و نوع و تعداد کالا طراحی و تولید میشوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید قفسه بندی انبار انبار تجهیز آسیا می توانید به وبسایت این مجموعه مراجعه نموده یا با شماره تلفن 02636109773 و 02636109774 تماس بگیرید.

 

پایان رپرتاژ آگهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  پیشنهاد امروز