خبرگزاری کار ایران

مدیریت ریسک از نظر دکتر آریا پارسا

asdasd
کد خبر : ۱۲۱۵۳۸۱

دکتر ماکان آریا پارسا فردی است که با وجود سختی هایی که در زندگی داشته است توانسته در حال حاضر به یکی از کارآفرینان برتر ایرانی تبدیل شود. ایشان در حال خاضر عضو هیئت امنای کارآفرینی استان اصفهان است که با ایجاد چندین کسب و کار مختلف در ایران بخش کوچکی از معضل بیکاری کشور را برطرف کرده است. اگر می خواهید ماکان آریا پارسا به طور کامل بشناسید این گزارش زندگینامه او را با دقت بخوانید.

ماکان آریا پارسا کیست؟

دکتر ماکان آریا پارسا متولد 65  از اصفهان  که در طی چندین سال اخیر در زمینه کارآفرینی و فعالیت های کسب و کار دست آوردهای قابل توجهی را دارد. ماکان آریا پارسا یکی دیگر از معدود افرادی است که بدون هیچ گونه پشتوانه مالی از طرف خانواده یا افراد خاصی با تلاش خستگی ناپذیر و شبانه روزی خود طی یک دهه به موفقیت های بیشماری رسیده است.

ماکان آریا پارسا در یک خانواده کاملا معمولی به دنیا آمد. پدر ایشان فردی وطن پرست و ارتشی است که درسال های کودکیِ ماکان آریا پارسا در جبهه های جنگ حضوری فعال داشته است. ایشان در همان سال های جنگ تحمیلی به همراه خانواده به شهر بوشهر عزیمت کردند. به همین دلیل بخشی از کودکی دکتر ماکان آریا پارسا در جنوب کشور و در شهر بوشهر سپری شده است. پدر ایشان پس از تحمل شدت جراحت های سنگین ناشی از جنگ مجبور شد که خود را به صورت زود هنگام بازنشسته کند. به همین دلیل دکتر ماکان آریا پارسا به همراه خانواده دوباره به شهر اصفهان بازگشت.

تحصیلات دکتر ماکان آریا پارسا

دکتر ماکان آریا پارسا پس از تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان توانست در رشته کارشناسی مهندسی صنایع گرایش تولید صنعتی و کارشناسی ارشد رشته MBA  از دانشگاه صنعتی امیر کبیر مدرک بگیرد. سپس ایشان بعد از مدتی به کشور آلمان عزیمت کردند و دوباره در همان رشته و مقطع از دانشگاه اشتنبایس آلمان مدرک گرفت.

ایشان بعد از اخذ مدرک از دانشگاه آلمان به ایران بازگشتند و برخی از ایده های خود را در زمینه کسب و کار عملی نمودند.

در همین دوران بود که جناب آقای ماکان آریا پارسا هولدینگ پارس پندار نهاد را راه اندازی کردند. هولدینگ پارس پندار نهاد به مدیریت دکتر ماکان آریا پارسا در سال 1388 با هدف ارائه و توسعه آموزش مجازی راه اندازی شد. در این زمان آقای ماکان آریا پارسا موفق شد در رشته کارآفرینی از دانشگاه آزاد اسلامی مدرک خود را اخذ نماید. مجموعه پارس ندار نهاد در حال حاضر بزرگ‌ترین مجموعه آموزش مجازی در کل کشور شناخته می‌شود و برای دکتر ماکان آریا پارسا بسیار ثروت آفرین بوده است. یکی از دلایل اصلی اینکه ماکان آریا پارسا را کارآفرین برتر کشور می‌شناسند، میزان رشد و سطح موفقیت این مجموعه می‌باشد.

هولدینگ پارس پندار نهاد دارای بخش‌های مختلفی است که هر کدام روشی را برای آموزش در پیش گرفته‌اند. به طوری که ماکان آریا پارسا دوره های کارآفرینی و کتب آموزشی خود را در بخش‌های مختص هر کدام منتشر می‌‌کند. در ادامه به توضیحات کامل‌تری از دوره‌ها و کتب ماکان آریا پارسا می‌پردازیم.

مدیریت ریسک از نظر دکتر آریا پارسا

کتاب های دکتر ماکان آریا پارسا

دکتر ماکان آریا پارسا به واسطه تجربیات علمی و عملی که در این چند سال بدست آورده توانست مجموعه ای از چند کتاب را ترجمه یا تالیف کند. کتاب های تالیفی و ترجمه دکتر ماکان آریا پارسا به شرح زیر هستند.

. روابط سازمان و فرد

· مذاکره با دستان خالی

· سیاحت و مهاجرت تحصیلی و شغلی از دیدگاه اسلام

· بازاریابی و کسب و کار اسلامی

· مذاکره با دستان خالی

· مدیریت کسب و کار نوین

· به کانادا خوش آمدید!

· توهم باهوشی

· راز بازاریابی قدرتمند

· بازاریابی گوریلی

· فراتر از استراتژی

· استوار

· تویی که ذهن برنده‌ای!

.کتاب توهم باهوشی

سوابق اجرایی ماکان آریا پارسا

دکتر ماکان آریا داریا سوابق اجرایی زیادی است که در زیر به اصلی ترین آنها اشاره خواهیم کرد:

 1. مدیر موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان از سال 1388 تاکنون
 2. مدیر عامل و رییس هیأت مدیره مجتمع آموزشی پارس پندار نهاد از آبان 1388 تاکنون
 3. مدیرعامل و رییس هیأت مدیره مرکز توسعه آموزش های مجازی پارس از آبان 1388 تاکنون
 4. رییس کنسرسیوم ارزیابی و اعتبارسنجی شرکت ها (کاوش)
 5. مجری طرح آموزش ده هزار دفترICT روستایی در زمینه گردشگری با همکاری وزارت ارتباطات، سازمان میراث فرهنگی گردشگی و صنایع دستی و شرکت پست جمهوری اسلامی ایران
 6. رییس موسسه نشر دیجیتال پارسیان با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
 7. مدیر مرکز شماره 3 جهاد دانشگاهی اصفهان از آذر 1387 لغایت اردیبهشت 1388
 8. رییس موسسه نشر دیجیتال پارسیان دانش پندار علم گستر
 9. رییس انتشارات پارسیان دانش پندار
 10. رییس پایگاه خبری پژوهش نیوز

مدیریت ریسک از نظر دکتر آریا پارسا

دکتر ماکان آریا پارسا یکی از برجسته ترین کارآفرینان و مشاورین داخلی در زمینه مدیریت، کسب و کار و مدیریت ریسک می باشد. مدیریت ریسک را با فرآیند کاهش یا به حداقل رساندن ریسک از طریق شناسایی و ارزیابی تهدید ها و استفاده درست و بهینه از منابع انجام می دهند. این پروسه بسیار مهم توسط دکتر ماکان آریا پارسا به خوبی ارائه شده است.

دکتر ماکان آریا پارسا دو عامل بسیار مهم که در برابر ریسک بسیار با اهمیت می باشند، را بیان می کند. احتمال وقوع و تاثیر ریسک دو عامل موثر بر انجام اقدامات لازم برای ریسک می باشد و این در حالتی است که تاثیرات مورد قبول ریسک، جزئی و احتمال به وقوع پیوستن آن نیز کم است. بهترین حالت این است که ریسک را بدون دخالت در آن به راحتی قبول کرد. قبول کردن ریسک در این شرایط می تواند به شما در حالت های مختلف کمک کند.

مزایای مدیریت ریسک از دیدگاه دکتر ماکان آریا پارسا

ماکان آریا پارسا به عنوان کارآفرین نمونه کشوری در رابطه با مدیریت ریسک توضیحاتی ارائه می دهد. ممکن است به نظر آید که مدیریت ریسک در زمان کوتاه تنها هزینه های اضافی را برای شما به دنبال خواهد داشت. در طولانی مدت این فعالیت می تواند باعث صرفه جویی در هزینه های شرکت و کسب و کار شود.

با توجه به این موضوع در نظر گرفتن این موارد به عنوان یک مرکز هزینه، دیدگاهی بد و نزدیک بینانه می باشد. این دیدگاه در بلند مدت می تواند برای شما هزینه های زیادی در بر داشته باشد. برای اینکه مزایای موجود در مدیریت ریسک را به خوبی بشناسید در ادامه عمده موارد را شرح خواهیم داد.

 • با پیش بینی درست مسائل احتمالی، خطاهای فردی و اشتباهات عملیاتی می توانید زمینه های لازم برای فعالیت های شرکت و موسسه را به خوبی فراهم کنید.
 • با پیش بینی های به موقع و شوک های کوچک به شرکت، از بروز حوادث بزرگ و فاجعه بار جلوگیری می کنید.
 • مدیریت ریسک می تواند به سازمان های مختلف کمک کند تا به راحتی ریسک های حساب شده را بپذیرند و رشد بیشتر و سریع تر را شاهد باشند.
 • مدیریت ریسک می تواند باعث شود یک شرکت خوب به راحتی در عرصه رقابت، حضوری فعال داشته باشد.
 • فرآیند های کسب و کار شیوه های اجرایی معمول در شرکت را ترمیم می کنند.
 • مدیریت ریسک می تواند باعث بودجه بندی بهتر در یک شرکت شود.
پایان رپرتاژ آگهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز