کد خبر: 13585 A

همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی (ع) وحضرت فاطمه (س):

در تلاش هستیم امسال، مبلغ سرانه پرداختی جهیزیه دختران تحت حمایت تا سقف ۲میلیون تومان افزایش پیدا کند.

ایلنا: معاون حمایت وسلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) وحضرت فاطمه (س)، این نهاد درهفته اول ذی الحجه ۱۰هزار مورد جهیزیه با مشارکت خیرین، درآمد‌های مردمی و اعتبارات دولتی به دختران تحت پوشش اهداء می‌کند.

به گزارش ایلنا؛ معاون حمایت وسلامت خانواده این نهاد گفت: کمیته امداد در تسهیل و ترویج ازدواج به هنگام، آگاهانه وآسان برای جوانان در شرف ازدواج و زنان سرپرست خانوارهمیشه پیش قدم بوده و برنامه‌هایی در نظر گرفته است.

ذوالفقاری افزود: در تلاش هستیم امسال، مبلغ سرانه پرداختی جهیزیه دختران تحت حمایت تا سقف ۲میلیون تومان افزایش پیدا کند.

معاون حمایت وسلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ازدواج به عنوان راه حلی اجتماعی و پسندیده و وسیله‌ای برای سامان دادن و ثبات زندگی جوانان است کمیته امداد حدود ۲۰سال است که در امر ازدواج و تهیه جهیزیه برای نوعروسان و تازه دامادهای تحت حمایت در سطح وسیعی کمک کرده است.

ذوالفقاری با بیان اینکه تقویت بنیان خانواده و پیشگیری از شیوع آسیبهای فردی، اجتماعی از قبیل: طلاق، اعتیاد و بزهکاری یکی از برنامه‌های مهم این نهاد است، خاطرنشان کرد: تامین بسترهای توانمندی و خوداتکایی در سایه آرامش، آسایش و سلامت کانون خانواده، حفظ و تقویت حمایتی به منظورخروج زوج‌های جوان از پوشش خدمات مستمراز دیگر اهدافی است که این نهاد هرساله در اولویت کار خود قرار می‌دهد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام (ره) گفت: امداد برای آینده نیز برنامه‌های مختلفی از جمله، افزایش بهره وری از منابع مالی از طریق برنامه ریزی جهت توزیع اقلام سبد جهیزیه، پیگیری و توسعه رویکرد مشاوره وآموزش ازدواج در راستای ازدواج آگاهانه و پایدار و همچنین تسهیل ازدواج دختران سن بالا از طریق اتخاذ رویکرد ویژه به مسائل آنان و ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار را در دستور کار دارد.

ازدواج کمیته امداد جوانان جهیزیه دختران و پسران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر