خبرگزاری کار ایران

| 05:20   
کد خبر : ۶۲۷۳۶۱
رئیس انجمن ندای معلولان ایران در گفت‌وگو با ایلنا:

اشتباه برداشت مانع از اجرای گروه سرود ناشنوایان در مصلی تهران شد/پرداخت ۳۰ تا ۷۰ درصدی هزینه تحصیل دانشجویان معلول توسط بهزیستی

رئیس انجمن ندای معلولان ایران از توقف اجرای گروه سرود ناشنوایان در مصلی تهران به دلیل برابر دانستن با حرکات موزون خبر داد.

اشتباه برداشت مانع از اجرای گروه سرود ناشنوایان در مصلی تهران شد/پرداخت ۳۰ تا ۷۰ درصدی هزینه تحصیل دانشجویان معلول توسط بهزیستی

محمود کاری (رئیس انجمن ندای معلولان ایران) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در واکنش به توقف اجرای برنامه به زبان اشاره توسط ناشنوایان و کم‌شنوایان در مصلی تهران به دلیل برابر دانستن با حرکات موزون، بیان داشت: متاسفانه مدیریت مصلی اطلاعات کافی راجع به گروه سرود ناشنوایان نداشتند که در نهایت جلوی اجرای آنها گرفته شد.

کاری گفت: همانطور که می‌دانید گروه سرود ناشنوایان یک مربی دارد که در ردیف اول تماشاچیان می‌ایستد و با اشاره به افرادی که بالای سن هستند سرود را مدیریت می‌کند چون عوامل مصلی اطلاعات کافی از نحوه کار گروه سرود ناشنوایان نداشتند، فکر کردند که حرکات موزون در حال انجام است و به همین خاطر حساس شدند.

او افزود: گروه سرود ناشنوایان در مراسم‌های ملی هم اجرا می‌کنند و هیچ مشکلی به این صورت وجود نداشته است؛ بنابراین اشتباه برداشت موجب شد که جلوی کار گرفته و روحیه بچه‌ها خراب شود.

پرداخت۳۰  تا ۷۰ درصدی هزینه تحصیل دانشجویان معلول

او همچنین در رابطه با وضعیت تحصیل دانشجویان معلول بیان داشت: قانون جامع حمایت از حقوق معلولان تغییر پیدا کرد. این قانون در هشتم اردیبهشت ماه ۹۷ برای اجرا ابلاغ شد و از تصویب مجلس گذشت. در این قانون بحث تحصیل افراد دارای معلولیت در دانشگاه‌ها جدولی دارد که سازمان بهزیستی به نمایندگی از دولت باید طبق آن هزینه دانشجویان معلول را به دانشگاه‌های مختلف بین ۳۰  تا ۷۰ درصد بپردازد.

رئیس انجمن ندای معلولان ایران در پایان گفت: این مساله با معضل تامین اعتبار مواجه شد و امیدواریم که در قانون جدید با تامین اعتبار قبل از شروع سال تحصیلی مشکلی برای دانشجویان پیش نیاید.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
پیشنهاد امروز