کد خبر: 378412 A

رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران:

رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران با اسف‌بار خواندن اجرای حکم شلاق کارگران معدن طلای تکاب از ریاست قوه قضائیه و وزیر کشور خواست این موضوع را مورد بررسی قرار دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن سرخو در تذکر پیش از دستور خود در دویست و شصت و پنجمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به صدور حکم شلاق برای کارگران معدن طلای تکاب واقع در آذربایجان غربی این واقعه را بی‌سابقه خواند و گفت: این اتفاق تمام محافل اجتماعی و جامعه کارگری ما را در بهت فرو برد.

وی ادامه داد: این کارگران که تنها خواسته صنفی خود را مطرح کرده بودند با حکم قضایی محکوم به شلاق شدند، حکمی که در سال 94 صادر شد و درسال 95 به اجرا رسید.

سرخو با بیان اینکه وزارت تعاون در اقدامی مثبت مدیرکل کار استان را برکنار کرد، گفت: براساس قانون، رسیدگی به امور صنفی طبق قانون کار که قانونی مادر است؛ برعهده ادارات کل کار است.

وی با اشاره به اینکه کار این افراد در زمره مشاغل سخت و زیان‌آور است، خاطرنشان کرد: این افراد در معدن طلایی به کار مشغولند که طلای آن برای صاحب کار و کار سخت آن برای کارگران است و این اسف‌بار است که تن رنجور آنان را به شلاق دهند.

سرخو از ریاست قوه قضائیه و وزیر کشور تقاضا کرد افرادی را مشخص کنند تا این موضوع را مورد بررسی قرار دهند تا این اقدام التیامی بر تن رنجور این کارگران شلاق خورده و نیز تضمینی بر عدم وقوع این اتفاقات در کشور باشد.

رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران بر لزوم پیگیری جدی این اتفاق تاکید کرد.

 

 

انتهای پیام/
رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر