کد خبر: 1229966 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره برنامه های پلیس برای ارتقای انضباط بخشی کاربران ترافیکی توضیحاتی ارائه کرد.

«سردار محمد حسین حمیدی» در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره موضوعاتی که در قرارگاه حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران مطرح می‌شود و حضور پلیس راهنمایی و رانندگی در این قرارگاه گفت: ما برنامه های‌مان را در راستای کاهش ترافیک و انضباط بخشی در معابر شهری و بزرگراهی تهران در این قرارگاه مطرح کرده ایم. 

وی ادامه داد: این برنامه‌ها در جلسه شورای ترافیک و جلسه شورای شهر تهران نیز مطرح شده است. با کلیت برنامه‌های ما موافق هستند. جلسات کارشناسی و کارگروه‌ها برای هر یک از موضوعات مشخص شده و در حال برگزاری و کار هستیم تا در خصوص اجرای این برنامه‌ها به نتیجه برسیم. 

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در پاسخ به این سوال که آیا در برنامه‌های پلیس برای عابران پیاده و برخورد با تخلفات آن‌ها نیز برنامه ریزی شده است، تصریح کرد: ما برای همه کاربران ترافیک در این کارگروه‌ها برنامه ریزی خواهیم کرد تا این اقدامات منجر به برقراری انضباط ترافیکی در شهر شود. 

سردار حمیدی یادآور شد: این برنامه‌ها مصادیق بسیاری دارد. ما در کارگروه‌های مشخص برای موضوعات مختلف در خصوص برقراری ایمنی کاربران ترافیک، مباحث آموزشی، جداسازی مسیرها و… مباحثی را مطرح و بعد از اقدامات کارشناسی برنامه ریزی خواهیم کرد. 

وی همچنین درباره عابران پیاده گفت: یکی از مسائلی که در خصوص عابران پیاده است بحث مصونیت عابران در حوادث بود. این موضوع در آیین نامه جدید اصلاح شده و برای عابر پیاده نیز تکالیفی مشخص شده است و اگر عابر مقررات را رعایت نکند در تصادفات سهم تقصیر برای او در نظر گرفته می‌شود. ما از همه کاربران تقاضا داریم مقررات راهنمایی و رانندگی را ابتدا برای حفظ جان خود و دوم برای رعایت انضباط و مقررات راهنمایی و رانندگی رعایت کنند. 

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همچنین به اجرای سه طرح انضابط بخشی ترافیکی اشاره کرد و گفت: ما سه مقوله اصلی داریم یک بحث عابر پیاده، تردد خودروها در معابر تقاطع‌ها و میادین و طرح انضباط بخشی موتورسیکلت سواران است. این طرح‌ها در سال‌های گذشته نیز اجرا شده و باعث کاهش تصادفات و حوادث در تهران شده است. 

سردار حمیدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز یکی از برنامه‌های ما ارتقای انضباط و ایمنی موتورسواران است. از همین رو مقرر شده است. این سه طرح به صورت یکپارچه در دو نوبت صبح و عصر در ۱۰۰ نقطه اجرا خواهد شد و مهمترین موضوعاتی که در این طرح‌ها اجرا می‌شود بحث انضباط شهری و جلوگیری از تخلفاتی است که باعث به خطر افتادن جان مردم می‌شود. 

انتهای پیام/
سردار محمد حسین حمیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر