خبرگزاری کار ایران

9.7 همت حق بیمه تولیدی محصولات کشاورزی از ابتدای سال زراعی جاری تا‌کنون

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۱۱۰۱

از ابتدای سال زراعی جاری تا اردیبهشت ماه 1403، با صدور نزدیک به یک میلیون و 300 هزار قرارداد بیمه، 9.7 همت حق بیمه تولیدی در سامانه جامع بیمه کشاورزی ثبت شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، براساس آمار و اطلاعات ثبت شده در سامانه جامع بیمه کشاورزی، از ابتدای سال زراعی 1403-1402 تاکنون (اردیبهشت ماه 1403) در زیربخش‌های مختلف بیمه کشاورزی با صدور نزدیک به یک میلیون و 300 هزار قرارداد بیمه، 97 هزار میلیارد ریال حق بیمه تولیدی است که 31 هزار میلیارد ریال معادل 32 درصد آن مربوط به سهم بیمه‌گذار و 65 هزار میلیارد ریال آن معادل 68 درصد مربوط به حق بیمه سهم دولت می‌باشد.

بنابر این گزارش، در زیربخش بیمه محصولات زراعی با فروش بیش از 720 هزار فقره بیمه‌نامه، بالغ بر 3.4 میلیون هکتار از اراضی کشاورزی تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفته و 50 هزار میلیارد ریال میزان حق بیمه تولیدی معادل 51.5 درصد از کل است که بیشترین سهم به بیمه گندم آبی و دیم تعلق دارد.

در زیربخش بیمه محصولات باغی نیز با فروش 320 هزار فقره بیمه‌نامه، 357 هزار هکتار از باغات تحت پوشش بیمه قرار گرفته و 31 هزار میلیارد ریال حق بیمه تولیدی معادل 32 درصد از کل است که بیشترین سهم به بیمه پسته تعلق دارد.

در زیربخش بیمه طیور با فروش بیش از 65 هزار فقره بیمه‌نامه، تعداد 1.1 میلیون قطعه طیور تحت پوشش بیمه قرار گرفته و بیشتر از 9 هزار میلیارد ریال میزان حق بیمه تولیدی معادل 9.3 درصد از کل است که بیشترین سهم به بیمه نیمچه گوشتی تعلق دارد.

در زیربخش بیمه دام با فروش 127 هزار فقره بیمه‌نامه، نزدیک به 8.3 میلیون رأس دام کشور بیمه شده و 6.4 هزار میلیارد ریال کل حق بیمه تولیدی معادل 4.7 درصد از کل در این زیربخش بوده است.

این گزارش می‌افزاید؛ در زیربخش بیمه آبزیان نیز با فروش بیش از 1100 فقره بیمه‌نامه، تعداد 700 میلیون قطعه آبزیان تحت پوشش بیمه قرار گرفته و 740 میلیارد ریال حق بیمه تولیدی داشته است.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز