خبرگزاری کار ایران

| 23:31   
کد خبر : ۱۳۹۱۸۰۳

بهره‌برداری از ۲۰۵ طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی کشور در هفته دولت

۲۰۵ طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

بهره‌برداری از ۲۰۵ طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی کشور در هفته دولت
به گزارش ایلنا از  وزارت جهاد کشاورزی، رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی ضمن بیان این مطلب افزود: با اجرای این طرح‌ها برای ۶۹۵۰ نفر اشتغال مستقیم در کشور ایجاد می‌شود.

کریم ذوالفقاری اظهار داشت: اجرای ۲۰۵ طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی به جذب و فرآوری ۱.۳ میلیون تن مواد خام در بخش کشاورزی کمک می‌کند.

وی ادامه داد: این طرح‌ها در همه استان‌ها، در حوزه سردخانه، کارخانه‌های فرآوری گوجه‌فرنگی، ترشیجات، شوری‌جات، واحدهای تولید کنسانتره، پوره، عصاره و طعم دهنده‌ها و واحد تولید مربا و کارخانه‌های خوراک دام هستند.

ذوالفقاری در همین حال به طرح‌های نیمه‌تمام در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر نزدیک به ۱۸۰ هزار میلیارد تومان پروژه صنایع تبدیلی و تکمیلی بالای ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داریم که برای تکمیل، نیاز به تامین اعتبار دارند.

وی ابراز امیدواری کرد؛ با سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی، طرح‌های بیشتری در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی برای نیمه دوم سال آماده شود.

 

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز